Megszámlálhatatlanul sokszor teszik fel a kínzó kérdést, hogy mégis mi leszel, ha nagy leszel, mit kezdesz majd a diplomáddal? Elbizonytalanodtál, hogy jó szakon vagy-e egyáltalán? Nem vagy egyedül. Az egyetemen alig néhány éved van körvonalazni, hogy a megszerzett tudásodat hogyan értékesítsd majd a munkaerőpiacon. Nem kis döntés, hiszen jól lehet, hogy ez a választás határozza meg hátralevő életed munkával töltött napjait. Miért ne dönthetnél úgy, hogy a munka számodra ne csak kötelesség, hanem igazi hivatás is legyen egyben?
A legnagyobb fejtörést talán az okozza, hogy összhangba hozd vágyaid, elképzeléseid, megszerzett tudásod, készségeid a munkaerőpiac lehetőségeivel. Olyan irányokat jelölj ki, melyek lelkesítenek, olyan szakterületet, közeget találj, ami kibontakozásod, fejlődésed támogatja. A tanácsadás segít tisztábban látni mit szeretnél, mi illik személyiségedhez és mindehhez hogyan kerülhetsz közelebb.
IDŐPONTOK:
Kapcsolatfelvétel:
Üzenetedet a pataki.katalin.03@szte.hu e-mail címen várjuk, ahol majd egyeztetünk egy számodra megfelelő időpontot!
Akivel találkozni fogsz: Fazekas Melinda, pályatervezési és karrier tanácsadó (fazekas.melinda@szte.hu)
A pályaorientációs tanácsadás korábbi résztvevői megosztották tapasztalataikat velünk, mi pedig tolmácsoljuk ezeket nektek, hogy tőlük tudhassatok meg többet a foglalkozásról:
„Feltétlenül ajánlanám, mert segít a döntésben, hiszen objektíven, elfogulatlanul kaphatunk választ felmerülő kérdéseinkre. Kiemelném a szakértő hozzáértését személyiségem megítélésében, és az ehhez passzoló hivatás megtalálásában.”
Miben segített?
„Megnyugtatott, hogy jelenleg jó úton haladok-e a karrierépítésem, illetve a pályaválasztásom területén. Képzettségem, készségeim, motivációim, képességeim és céljaim összhangban vannak-e egymással.”
„Leginkább abban segített, hogy felismertem, egyetemi éveim alatt hasznos tud lenni, ha már most felkeresem a jövendőbeli munkaadókat, hogy minél hamarabb kapcsolatba kerüljek velük, így amikor végzek az egyetemmel, könnyebb dolgom lesz a munkakeresésnél.”
„Segített megszüntetni a bizonytalanságomat, ami azért alakult ki, mert nem voltam arról meggyőződve, hogy jó szakon vagyok, és megéri az energiáimat befektetnem. Nyugodtabb lettem, és a tanácsadó tanácsát megfogadva a szóbeli vizsgáimat is bravúrosan megoldottam.”
Milyen volt a tanácsadó?
„Maximálisan eleget tett az elvárásaimnak. Naprakész munkaerő piaci, gazdasági- és karriertervezési ismereteket kaptam a tanácsadás során.”
„Azoknak ajánlom, akik tanácstalanok, hogy milyen pályán, merre induljanak el a munkaerő piacon.”
„Szívesen ajánlanám másoknak ezt a szolgáltatást, mivel úgy gondolom, hogy a tanácsadó meglehetősen jól tájékozottak és sok tapasztalattal rendelkeznek, emiatt akárkinek hasznos tanácsokat tudnának adni mielőtt kilépnek a munkaerő piacra.”
Mit tegyek, ha nem tudok eljönni az egyeztetett időpontra?
Először is: szeretnénk megkérni, hogy az egyezetetett időpontot jól jegyezd fel. Ha mégis közbejönne valami, ami miatt nem tudsz ott lenni, jelezd nekünk a tanácsadás időpontja előtt 24 órával.
Tapasztalataink alapján néha előfordul, hogy a regisztrált hallgatók az utolsó pillanatban mondják le a tanácsadási időpontot. Ebben az esetben a tanácsadó díját nekünk ugyanúgy ki kell fizetni.
Ezért szeretnénk megkérni, hogy ha nem tudsz eljönni a tanácsadásra jelezd az adott időpont előtt legkésőbb 24 órával telefonon. (a 62/546-680-as számon.)
Ha ezt nem tetted meg, akkor ebben a szemeszterben már nem áll módunkban fogadni Téged.