Pályázatírás és projektmenedzsment tréning
Időpont: november 23., november 30.
Mindkét napon 9:00-17:00-ig
Kurzuskód: XA0021-PáTrProTr / XM0011-PáTrProTr
A képzés elvégzése után elméleti és gyakorlati példákon keresztül reprezentálni tudod majd az itt elsajátított, projekttervek elkészítésével kapcsolatos ismereteket. Megismered a projektterv megvalósítási szintekre történő lebontását, a projektek forrástervezési alapjait, értékelni tudod majd a projekt megvalósulását. Nagy szerepet kap a projektmenedzsment kapcsán a projekt életciklusainak és a különböző típusú projektek sajátosságainak bemutatása. A feladatok középpontjában interaktív, gyakorlatias formában a már megvalósított projekt-esetek átbeszélése, a tapasztalatok átadása áll.
Milyen tartalomra számíthatsz?
- A képzés célja, hogy a résztvevők gyakorlati példák segítségével megismerjék a projekttervezés és projektvezetés, valamint a projektmegvalósítás és projektértékelés módszertani alapfogalmait, és képesek legyenek azok gyakorlati alkalmazására.
- Megismered a pályázati rendszer felépítését: áttekintés a hazai és az EU-s fejlesztési irányokról, operatív programokról, pályázatkészítés menete, módszertana, pályázati anyag és információ megszerzésének lehetőségei és módjai
- Megtudod, melyek a pályázat összeállításának háttér elemei: a kívánt (elérendő) cél (eredmény) meghatározás; Outputok meghatározása; SWOT, stratégiai tervezés, problémaelemzés, cél meghatározás, partnerség, horizontális célkitűzések, indikátorok, humánerőforrás tervezés, ütemezés, munkaterv, pénzügyi tervezés
- Belelátsz a projekttervezés részleteibe; projekt megvalósulás ellenőrzése, projekt technikák (GANNT, Kockázat elemzés)
Vélemények:
„A gyakorlati feladatok, a való életből hozott példák, illetve hogy betekintést nyerhettünk a pályázási folyamatokba – ezek voltak számomra a legértékesebbek a tréning során. Az egyetemi tanulmányaim egyik leghasznosabb és leggyakorlatorientáltabb kurzusa volt.”
„A tréning jó átfogó képet ad a pályázatírás és projektmenedzsment alapjairól. Azoknak a hallgatótársaimnak ajánlanám, akik még egyáltalán nem vettek részt ilyen irányú oktatáson.”
„Teljes belátást nyertem a pályázatok világába, melynek eredményeként magabiztosabban kezdhetek saját projektbe.”
„Személyre szabottság, szabad ötletelés, közvetlenség, interaktivitás. Pályázatokhoz szükséges platformok megismerése, formai követelmények, kulcsmomentumok a pályázatíráshoz. Átfogóbb képet kaptam a téma gyakorlati megvalósításának módjáról és inspirációt.”
„Jó volt a hangulat, inspirálóak, kreatívak voltak a csoporttársak. A tréner türelmes és kedves volt, jó, hogy megnéztük a különböző pályázatkezelő felületeket, bármilyen felmerülő kérdésre hasznos választ kaptunk.”
„Az, hogy kiscsoportos foglalkozás volt, így a kommunikáció könnyebben megvalósult. A projekttervezésről, pályázatírásról elméletben és gyakorlatban is tanultunk, végig vettük annak folyamatát.”
„Nagyon sok hasznos támpontot kaptunk jövőbeni projektjeink elindításához.”
„Azért ajánlanám, mert egy átfogó képet ad a magyar pályázati rendszerről, illetve a lexikális tudás mellett gyakorlatban is elsajátítható a tananyag. Volt önálló munkavégzés, ahol külön-külön volt lehetőség átbeszélni az oktatóval, hogy melyek az erős és gyenge pontjai a munkánknak.”
„Az oktatás jellegét tekintve gyakorlat-orientált volt, így mindent hasznosítani fogok.”
„A tréning jó hangulatban telt, kreatív ötletekben gazdag volt. Egyéni és csapatmunkára is volt lehetőség.”
Jelentkezés:
A motivációs levélen kérjük tüntesd fel a nevedet, szakodat, e-mail címedet!
A tréningekre nappali tagozatos, alap vagy mester szakos hallgatók jelentkezését várjuk! A jelentkezéssel párhuzamosan vedd fel a kurzust a Neptunban is, keresd a fenti kurzuskódot!
Minden hallgatónak egy tréningen való részvételt tudunk biztosítani, így ha több tréningünkre is benyújtod jelentkezésed, kérjük, a motivációs leveledben térj ki arra, hogy melyik témát preferálod leginkább, mi a választási sorrended!
Köszönjük!
Jelentkezésed a tikasz.dora@szte.hu e-mail címre várjuk 2024. szeptember 11. 12:00-ig!