kiemelt_potfelveteli_2019

Több mint 380 hallgató került be a pótfelvételi eljárás során az SZTE-re

Tovább növelte hallgatói létszámát a Szegedi Tudományegyetem. A 2019-es általános felvételi eljárásban felvett 6159 új hallgató mellett 384 jelentkező került be a pótfelvételi eljárás során az SZTE valamely képzésére.

Mintegy 200 szakon hirdetett pótfelvételit a Szegedi Tudományegyetem. A képzésekre összesen 557-en jelentkeztek, közülük 384 hallgatót vett fel az intézmény. A 2019-es eljárásban az SZTE 11 kara valamint Tanárképző Központja hirdetett pótfelvételit alap, mester, osztatlan és felsőoktatási szakképzésekre. Azok, akik nem nyertek felvételt, vagy nem is jelentkeztek felsőoktatási intézménybe, augusztus 7-ig jelentkezhettek az SZTE képzéseire. A ponthatárokat augusztus 26-án hozták nyilvánosságra.

 

A 2018-as adatokhoz képest több mint 60 fővel emelkedett a pótfelvételi eljárásban jelentkezők száma. A szegedi egyetem képzéseire összesen 557-en jelentkeztek, közülük 384 hallgatót vett fel az intézmény: 303-an alap, 48-an osztatlan, 8-an mester, 25-en felsőoktatási szakképzésen kezdhetik meg tanulmányaikat. Legtöbben a levelező és nappali munkarendű képzésekre jelentkeztek, de nagy volt az érdeklődés a távoktatás iránt is.

 

A legtöbb jelentkezőt az SZTE Állam- és Jogtudományi Kar fogadja, itt több mint 100 pótfelvételis hallgató kezdheti meg tanulmányait. A jogi képzések mellett népszerű a Gazdaságtudományi Kar gazdálkodási és menedzsment, valamint a Természettudományi és Informatikai Kar programtervező informatikus szakja is. A Mérnöki Kar Orosházán meghirdetett gépészmérnök szakjára mintegy 20 hallgatót vettek fel a pótfelvételi eljárásban. A legtöbb pont – összesen 450 – a matematika alapszakra kellett, de magas volt a ponthatár a vidékfejlesztési agrármérnöki (444 pont), a régészet (440 pont), a gyógyszerész (404 pont), a gyógypedagógia (400 pont), a szociálpedagógia (400 pont), valamint a fagott-tanár (400 pont) szakokra is.

 

A külföldi hallgatók folyamatban lévő felvételi eljárásának lezárását követően várhatóan több mint 7500 új hallgató kezdheti meg tanulmányait 2019 szeptemberétől a Szegedi Tudományegyetemen.


SZTEinfo



esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták

Nemeth MelittaNémeth Melitta – TTIK, földrajz

Korábban már elkezdtem egy szakot, viszont úgy hozta az élet, hogy azt abbahagytam. Ezután elkezdtem dolgozni, és a munkám során jöttem rá, hogy a turizmus és a földrajz az, ami igazán érdekel. Így újra nekifutottam a tanulásnak, és felvételiztem a TTIK-ra, földrajz szakra. Szakiránynak a turizmust választottam. Itt végre úgy érzem, hogy a helyemen vagyok. Pozitívum, hogy habár kevesen vagyunk ezen a specializáción mégis elindították, így sokkal több idő jut egy-egy emberre az órákon.






Linka_KrisztinaLinka Krisztina - TTIK, földrajz

Hogy miért pont Szegedet választottam? Tudom, hogy a Szegedi Tudományegyetem elég jó hírű nemcsak országos, hanem nemzetközi szinten is. Emellett nagyon sok ismerősöm ezt az egyetemet választotta, és szerettem volna a közelükben maradni. Földrajzszakosként fontosak voltak számomra a város természeti kincsei: a Tisza és a határtalan Alföld. A szülővárosomban, Baján szintén van egy folyó, számomra nagyon fontos, hogy a város víz mellett legyen. A szakomon természettudományokat és társadalomtudományokat tanulok, mindkettőt szeretem, de majd a természettudományok irányába szeretnék specializálódni.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *