weboldal_nyito_borvizsgalat

Egészségnevelés és kutatástámogatás 10 percben

A SZTE SZAKK Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika online játékos kérdőív kitöltésében kéri az iskolák diákjainak segítségét.

A bőrdaganatok előfordulása világszerte folyamatosan növekszik. Korai felismeréssel ugyanakkor ez a betegség szinte kivétel nélkül gyógyítható. Sajnos a betegek későn fordulnak orvoshoz, noha kutatások szerint már a 6-8 éves kisdiákok is képesek felismerni azokat a bőrelváltozásokat, mellyel orvoshoz kellene fordulniuk.

A kutatás célja annak vizsgálata, hogy különböző életkorban minden különösebb előzetes ismeret nélkül, megérzés alapján el tudják-e dönteni a fiatalok, hogy egy adott bőrtünettel orvoshoz kell-e fordulni. A kérdőív felhívja a figyelmet arra, hogy egy adott anyajegy esetében mire kell figyelni, mikor kell orvoshoz fordulni. Ezzel egészségtudatos magatartásra hívja fel a figyelmet.

A kérdőív ide kattintva elérhető.