SZTE televízió

A nemzetköziesítés fontosságáról beszélt Phrőle Gergely az SZTEtelevíziónak

Az alumni rendszerek és ösztöndíj lehetőségek jelentőségét tárgyaló fórumot tartottak 2015. április 15-én a Szegedi Tudományegyetem központi épületében. A tanácskozáson Phrőle Gergely nemzetközi és uniós ügyekért felelős helyettes államtitkárral és Nagy Katalin nemzetközi kapcsolatokért felelős rektori főmegbízottal készített interjút az SZTEtelevízió stábja.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

Phrőle Gergely elmondása szerint az egyetemek közötti együttműködés az egész felsőoktatási rendszerre pozitív hatással lehet. A nemzetközi és uniós ügyekért felelős helyettes államtitkár a külföldi tapasztalatok fontosságát hangsúlyozta: „biztos vagyok benne, hogy ez a személyes életutakat is előmozdítja, az intézményeknek is jót tesz, ahol ezek a fiatalok tanulnak, és végső soron az országnak is jót tesz, hisz itt kialakul egy tapasztalatkincs egy összehasonlítási alap”- fogalmazott.


Az ösztöndíj programok fontosságát hangsúlyozta Nagy Katalin a Szegedi Tudományegyetem nemzetközi kapcsolatokért felelős rektori főmegbízottja is: az SZTE mind a 12 kara kijelölte a nemzetközi kapcsolattokkal foglalkozó megbízottakat, ugyanakkor az egyetem vezetése nagykövetekkel veszi fel a kapcsolatot a külföldi hallgatók számának folyamatos növelése érdekében- nyilatkozta a stábnak.


Az SZTEtelevízió híradós anyaga:





SZTEinfo


Korábban írtuk:

A nemzetköziesítés és az alumni rendszerek jelentőségéről tanácskoztak az SZTE-n

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2020. szeptember 28.

IMG_8435-001

Rövid videóban mutatják be a Szegedi Tudományegyetem tanévnyitó ünnepségét. Az esemény rektori és kancellári köszöntővel kezdődött, gólyaesküvel folytatódott és a hallgatóknak szóló pozitív üzenetes konfettiesővel zárult.

SZTEmagazin

2024. február 09.

A TeWaTi lézeres kutatócsoport laborja az SZTE Fizikai Intézet Optikai és Kvantumelektronikai Tanszékén. Fotó: Kovács-Jerney Ádám

Idén már jelentkezni lehet a Szegedi Tudományegyetem Fizikai Intézetének újonnan induló fizikus-mérnöki alapszakjára. Az új alapszak a magyar felsőoktatási palettán úttörő módon mérnöki szemléletű fizikusokat képez majd, folytatásaként pedig már engedélyezés előtt áll a fotonikai mérnöki mesterszak terve is. A fizikus-mérnöki alapszak céljairól, felépítéséről az SZTE Optikai és Kvantumelektronikai Tanszékén beszélgettünk Dr. Bozóki Zoltán tanszékvezető egyetemi tanárral, Dr. Kovács Attila adjunktussal, a Fizikai Intézet oktatásért felelős intézetvezető-helyettesével és a képzés mérnöki tartalmának tervezésében részt vevő Podolcsákné Dr. Ailer Piroska tudományos főmunkatárssal, gépészmérnökkel, repülőmérnökkel, az SZTE IKIKK Fotonika, Lézerfizika és Feltörekvő Technológiák Kompetenciaközpont szakmai vezetőjével.