SZTE televízió

szabadegyetem_kiemelt

SZTEtelevízió: SzemeSZTEr október

Az SZTE Média Centrum SZTETv egyetemi magazinja, a SzemeSZTEr 2014. október havában is sok érdekes témával várja az érdeklődőket.

Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés
szemeszter2014oktober
Munka közben a SzemeSZTEr stábja a lézerközpont építési területén

A SzemeSZTEr stábka járt például az ELI építésénél, ahol 9 méter mélyen forgattak a kommunikáció szakos hallgatók, de a SzemeSZTEr mutathatja meg először a lézerközpont 3D-és látványtervét is. A Kutatók éjszakájának színes programkavalkádjából az SZTE BTK Oktatáselméleti Kutatócsoport bemutatóját választották. Ott voltak az SZTE idei Őszi Kulturális Fesztiválja kiemelkedő programjának, a 12 dühös ember című darab színpadi próbáján és bemutatóján is. Megmutatjuk, mit tapasztaltak. Az esélyegyenlőség megteremtésében fontos előrelépés az az új fogászati rendelő, mely az SZTE Fogorvostudomány Karán (FOK) működik néhány hete. Az adás végén a reggae rajongóinak kínálnak egy kis csemegét.

 

Legyenek a SZTEtv SzemeSZTEr magazinjának és más műsorainak a nézői a VTV Szeged műsorán vagy az egyetemi youtube oldalon! Várja Önöket a két műsorvezető: Gerstenbrein Adrienn és Torda Adrienn kommunikáció BA-szakos hallgató és a szerkesztő Bencsik Mónika kommunikáció MA-szakos hallgató.

 

SZTEinfo


Cikk nyomtatásCikk nyomtatás
Link küldésLink küldés

SZTEmagazin

2020. szeptember 28.

IMG_8435-001

Rövid videóban mutatják be a Szegedi Tudományegyetem tanévnyitó ünnepségét. Az esemény rektori és kancellári köszöntővel kezdődött, gólyaesküvel folytatódott és a hallgatóknak szóló pozitív üzenetes konfettiesővel zárult.

SZTEmagazin

2024. február 09.

A TeWaTi lézeres kutatócsoport laborja az SZTE Fizikai Intézet Optikai és Kvantumelektronikai Tanszékén. Fotó: Kovács-Jerney Ádám

Idén már jelentkezni lehet a Szegedi Tudományegyetem Fizikai Intézetének újonnan induló fizikus-mérnöki alapszakjára. Az új alapszak a magyar felsőoktatási palettán úttörő módon mérnöki szemléletű fizikusokat képez majd, folytatásaként pedig már engedélyezés előtt áll a fotonikai mérnöki mesterszak terve is. A fizikus-mérnöki alapszak céljairól, felépítéséről az SZTE Optikai és Kvantumelektronikai Tanszékén beszélgettünk Dr. Bozóki Zoltán tanszékvezető egyetemi tanárral, Dr. Kovács Attila adjunktussal, a Fizikai Intézet oktatásért felelős intézetvezető-helyettesével és a képzés mérnöki tartalmának tervezésében részt vevő Podolcsákné Dr. Ailer Piroska tudományos főmunkatárssal, gépészmérnökkel, repülőmérnökkel, az SZTE IKIKK Fotonika, Lézerfizika és Feltörekvő Technológiák Kompetenciaközpont szakmai vezetőjével.