Bezár

Felvételi hírarchívum

Milyen lesz az alkalmassági vizsga a tanárszakokon?

Milyen lesz az alkalmassági vizsga a tanárszakokon?

2018. december 26.
1 perc

Milyen elemekből áll az alkalmassági vizsga a tanárszakokon? Van-e kötelező irodalom, amelyből készülni kell?


Az alkalmassági vizsga kötelező része a jelentkező által előzetesen megküldött motivációs levél alapján beszélgetés a felvételiző pályaelképzeléseiről, karrierterveiről, egyéni életút-fejlődési terveiről, arról, hogy miért szeretne tanár lenni.


A vizsga másik része választható:

• vagy egy pedagógiai témájú szöveg alapján egy konkrét nevelési helyzet értelmezése, véleményezése,
• vagy beszélgetés a jelölt által szabadon választott pedagógiai jellegű olvasmányról, a nevelési szempontok kiemelésével.


A felvételi tájékoztató kiemeli: a jelentkezőnek nyilatkoznia kell arról, hogy nincs olyan betegsége, amely akadályozná a felsőoktatási tanulmányainak folytatását.


Az alkalmassági vizsgára külön közzétett szakirodalomból készülni nem kell. Az alkalmassági vizsga második elemeként meghatározott beszámoló időtartama jelentkezőnként 15-20 perc.


Forrás: eduline.hu

*

A döntésemben sokat számított az SZTE elismertsége is, hiszen az ország egyik legnagyobb presztízsű egyeteme, amit nemzetközi szinten is számon tartanak. A tanórákon túl pedig rengeteg program és szakmai esemény vár – minden adott ahhoz, hogy igazán értékes éveket töltsünk itt.

Barth Kevin Patrik
GTK - Kereskedelem és marketing

Barth_Kevin

Számoljuk együtt a pontjaidat! - SZTE Pontkalkulátor

Számold ki az elsők között, hány pontod lesz az SZTE-n!

A pontkalkulátor összegyűjti az egyes szakoknál a plusz pontokat, ráadásul segít a Neked legmegfelelőbb szak kiválasztásában.

Tovább

pontkalkulator

Felvételi hírek