A szeptemberben induló szakokra az E-felvételi felületen lehet jelentkezni. A szabályok és tudnivalók a Felvételi tájékoztatóban olvashatók.


A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara, Orosháza városa és a Táncsics Mihály Gimnázium közösen indít szeptembertől gépészmérnök képzést a gimnáziumban. Az államilag támogatott szakra a pótfelvételi eljárásban augusztus 7-ig lehet jelentkezni.
Kihelyezett mérnökképzésnek ad helyet az orosházi Táncsics Mihály Gimnázium szeptembertől. A Szegedi Tudományegyetem rezidens iskolájában kéthetente hétvégente zajlik majd a levelező képzés. Az államilag támogatott szakra augusztus 7-ig lehet jelentkezni a pótfelvételi eljárásban.
A végzett gépészmérnökök a munkaerőpiac igényei szerint alkalmasak lesznek a gépek és gépészeti berendezések üzemeltetésére és fenntartására, a gépipari technológiák bevezetésére, alkalmazására, a munka szervezésére és irányítására, a műszaki fejlesztés, kutatás és tervezés átlagos bonyolultságú feladatainak ellátására. A hét féléves levelező tagozatú képzésen gépészeti üzemfenntartás és folyamattechnikai specializáció közül választhatnak a hallgatók.
A pótfelvételi eljárásban meghirdetett képzésre kizárólag elektronikus úton lehet jelentkezni a felvi.hu-n, legkésőbb 2019. augusztus 7-ig. A pótfelvételi során csak azok jelentkezhetnek, akiket egyetlen általuk megjelölt képzésre sem vettek fel a július 24-én zárult általános eljárásban, vagy idén egyáltalán nem is jelentkeztek felsőoktatásba.
További információ a Mérnöki Kar honlapján.
SZTEinfo

Fontos szempont volt az, hogy egy biztonságos, nyugodt városban kezdjem meg az önálló életem. A nyílt napon pedig megerősödött bennem az érzés, hogy itt valóban támogatják a hallgatókat a fejlődésükben – így nem volt kérdés, hogy ide jelentkezem.
Sipaki Ildikó
ÁJTK - Személyügyi, munkaügyi és szociális igazgatási
Számold ki az elsők között, hány pontod lesz az SZTE-n!
A pontkalkulátor összegyűjti az egyes szakoknál a plusz pontokat, ráadásul segít a Neked legmegfelelőbb szak kiválasztásában.
