Klinika >> A Klinika orvosai >> Orvosok

Dr. habil. Paszt Attila Ph.D.

OSZTÁLYVEZETŐ EGYETEMI ADJUNKTUS

paszt_attila-1

E-mail: paszt.attila@med.u-szeged.hu

Rendelési idő: Péntek 9:00 – 13:00

Egyetemi tanulmányok:

Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetem Általános Orvosi Kar

Szakképesítés: általános sebész

Tudományos fokozat:

2023 - Habilitáció

2009 - Ph.D.

Betegellátó tevékenység:
Kiemelt szakterületek:
Emlősebészet (tapintható, nem-tapintható emlőtumorok eltávolítása, őrszemnyirokcsomó biopszia
Minimál invazív sebészeti eljárások (laparoszkópos epe, refluxbetegségek kezelése, jó- és rosszindulatú vastagbéldaganatok laparoszkópos eltávolítása)
Gyomor- és nyelőcsősebészet
Általános sebészet (pajzsmirigy, hasfali sérv stb.)

Tudományos munkásság: MTMT

Tanulmányút:
Általános sebészeti alapkiképzés, tanulmányút, Sebészeti Klinika, Murcia, Spanyolország 1994
Postgradual Training Fellowship, onkológiai sebészet témakörében, 1 hónap Leipzig, Germany 1998
Haladó human pancreas szigetsejt izolációs training, Giessen, Németország
Pancreas szigetsejt izolációs tanulmányút és munka – Diabetes Research Institute, Miami-USA 2004
Lower GI Course – University of Dundee, UK
Haladó laparoszkópos tanulmányút – Boston, USA 2014

Kitüntetések:
2014 Astellas PRO SALUTATE HOMINUM
2011 Astellas díj – Az Év Orvosa
2003 Tauber Alapítvány Díjnyertes Pályamű
2001 Fiatal Sebészek Kongresszusa, Magyar Sebész Társaság Különdíja
1998 Magyar Sebész Társaság Különdíja
1996 Cserháti Emlékülés Díja
1996 Legjobb előadói díj, Sebészek Angol Nyelvű Fóruma

Kutatási terület:
Glucocorticoid hormonok által szabályozott mechanizmusok szerepe kísérletesen kiváltott acut pancreatitisben
Human pancreas szigetsejt transzplantáció, illetve phetalis szigetsejt transzplantáció vizsgálata kísérletesen kiváltott diabetesben, változó immunsuppresssió mellett
I. Gyógyszer vizsgálatok: glucocorticoid agonista ill. antagonista hormonok hatásmechanizmusa acut pancreatitisben
II. Genetikai vizsgálatok: génexpresszió akut gyulladásos folyamatokban.

Társasági tagság:
Magyar Sebész Társaság 1995
Magyar Onkológiai Társaság 2000
Magyar Diabetes Társaság 2001
Magyar Transzplantációs Társaság 2002
European Association for Endoscopic Surgery
International Association of Surgeons, Gastroenterologists and Oncologists (IASGO) 2005

Hírek

Egy alapos, számos területre kiterjedő önértékelési folyamat és az akkreditációs bizottság helyszíni látogatásai után nyolc évre megkapta az SZTE Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar az Orvosképzési Világszövetség (WFME) akkreditációját. Prof. Dr. Lázár György dékán szerint ez a siker a kar oktatói, hallgatói és munkatársai kemény munkájának gyümölcse. A licenc megkönnyíti a hallgatók számára, hogy más országokban folytathassák tanulmányaikat vagy vállaljanak munkát.

Emlékét tisztelettel megőrizzük!

In memoriam Prof. Dr. Baradnay Gyula

Miskolc, 1931. november 3. - Szeged, 2023. december 18.

A Magyar Szervátültetettek Szövetsége Dr. Szederkényi Editnek, az SZTE Sebészeti Klinika Transzplantációs Centrum vezetőjének a szegedi, illetve a hazai veseátültetési programban végzett elkötelezett munkájáért a Szervátültetettek Szolgálatáért díjat adományozta. Gratulálunk!

Magas színvonalú munkájáért Magyar Érdemrend lovagkereszt polgári tagozat kitüntetést vehetett át Dr. Petri András sebész, az SZTE SZAOK professor emeritusa és Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Sebészeti Klinikájának igazgatóhelyettese. Gratulálunk!

Interjú Prof. Dr. Lázár György dékánnal – Tráser László készítette az interjút, melyben szó esik az Egészségtudományi Képzési Tömbről és az SZAOK elmúlt tanévéről.

Forrás: med.u-szeged.hu/hangfelvételek