Főoldal

Szegedi Tudományegyetem Immunológiai tanszék





Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar, Természettudományi és Informatikai Kar

Hírek

A SZAB Immunológiai Munkabizottsága és a Gyermekgyógyászati és Humángenetikai Munkabizottsága eseménysorozata folytatódik:

Kedves Érdeklődök,

a december 5-i előadás elmarad.
Szántó Antónia előadása egy későbbi időpontban kerül megrendezésre, az időpontról értesítést küldünk.

Türelmüket köszönjük.

A SZAB Immunológiai Munkabizottsága és a Gyermekgyógyászati és Humángenetikai Munkabizottsága eseménysorozatot tervez:

Prágában rendezték idén a közép-európai immunológusok konferenciáját, amelyen egyetemünk hét munkatársa vett részt.

Tanszékünk mesterszakos hallgatója, Nagy Valentina, "Plazmából izolált extracelluláris vezikulák Raman spektroszkópiai vizsgálata tumordiagnosztikai célból" c. előadással vett részt Tumorbiológia szekcióban a VI. Móra Kárpát-medencei Interdiszciplináris Szakkollégiumi Konferencián. A konferencia 2022. november 4-6. között került megrendezésre a SZTE Móra Ferenc Szakkollégiumban, Szegeden.

A SZAB Immunológiai Munkabizottsága és a Gyermekgyógyászati és Humángenetikai Munkabizottsága a 2022-es akadémiai évben, a tavaszi időszakban, kapcsolódva az Immunológia Napja, Diákok az Akadémián rendezvénysorozathoz, a COVID-19 pandémia tematikájával szeretne jelentkezni az érdeklődők számára. A Szegedi Tudományegyetemen több olyan kutatási pályázat is folyik, illetve kezdődik a közeljövőben, amelyek MTA támogatásban is részesülnek. Ezek bemutatását célozza az a miniszipózium.

SZTE XXIX. Szabadegyetem: Prof. Dr. Széll Márta: A COVID-19 betegség lefolyását meghatározó genetikai tényezők azonosítása: nemzetközi adatok és saját eredmények

Prof. Dr. Széll Márta 2022. február 23.-án az SZTE Szabadegyetem program keretein belül SZTE XXIX. Szabadegyetem: Prof. Dr. Széll Márta: A COVID-19 betegség lefolyását meghatározó genetikai tényezők azonosítása: nemzetközi adatok és saját eredmények" című előadást tartott. Az előadás online megtekinthető.

Az elmúlt másfél évben számos nagyszabású, egyes esetekben nemzetközi összefogással végrehajtott kutatási program megmutatta, hogy a vírusfertőzésre való fogékonyságunk, immunrendszerünk aktiválása, majd szervezetünk vírus-ellenes védekező mechanizmusainak hatékonysága genetikailag meghatározott. Számos olyan gén és annak variánsai kerültek azonosításra, amelyek meghatározzák a SARS-CoV-2 fertőzést követően a COVID-19 betegség lefolyását. Prof. Dr. Széll Márta előadásában ezekről a felismerésekről beszél, valamint bemutatja a Pécsi Tudományegyetemmel közösen végzett COVID-19-HUNGEN kutatási projekt első eredményeit.


Bővebben:

https://u-szeged.hu/szabadegyetem-szeged-tudas-portal/covid-19-betegseg