Főoldal

Szegedi Tudományegyetem Immunológiai tanszék

Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar, Természettudományi és Informatikai Kar

Hírek

A SZAB Immunológiai Munkabizottsága és a Gyermekgyógyászati és Humángenetikai Munkabizottsága eseménysorozata folytatódik:

Kedves Érdeklődök,

a december 5-i előadás elmarad.
Szántó Antónia előadása egy későbbi időpontban kerül megrendezésre, az időpontról értesítést küldünk.

Türelmüket köszönjük.

A SZAB Immunológiai Munkabizottsága és a Gyermekgyógyászati és Humángenetikai Munkabizottsága eseménysorozatot tervez:

Prágában rendezték idén a közép-európai immunológusok konferenciáját, amelyen egyetemünk hét munkatársa vett részt.

Tanszékünk mesterszakos hallgatója, Nagy Valentina, "Plazmából izolált extracelluláris vezikulák Raman spektroszkópiai vizsgálata tumordiagnosztikai célból" c. előadással vett részt Tumorbiológia szekcióban a VI. Móra Kárpát-medencei Interdiszciplináris Szakkollégiumi Konferencián. A konferencia 2022. november 4-6. között került megrendezésre a SZTE Móra Ferenc Szakkollégiumban, Szegeden.

A SZAB Immunológiai Munkabizottsága és a Gyermekgyógyászati és Humángenetikai Munkabizottsága a 2022-es akadémiai évben, a tavaszi időszakban, kapcsolódva az Immunológia Napja, Diákok az Akadémián rendezvénysorozathoz, a COVID-19 pandémia tematikájával szeretne jelentkezni az érdeklődők számára. A Szegedi Tudományegyetemen több olyan kutatási pályázat is folyik, illetve kezdődik a közeljövőben, amelyek MTA támogatásban is részesülnek. Ezek bemutatását célozza az a miniszipózium.

Előadássorozat: A terhesség alatti immunológiai folyamatok bemutatása

„A terhesség alatti immunológiai folyamatok bemutatása” témakörben.

Az előadássorozat célja, hogy bemutassa a várandós időszak immunológiai vonatkozásait, illetve néhány termékenységi és terhességi komplikáció immunológiai hátterét. Sok esetben mind a teherbeesést, mind a várandós időszak lefolyását befolyásolhatják immunológiai faktorok, így ezek megismerése elengedhetetlen. Ebben kapunk segítséget olyan szakemberektől, akik hosszú évek óta foglalkoznak a terhességi immunológia témakörével.

Helyszín: MTA SZAB Székház,

6720, Szeged, Somogyi u 7.

Program:

2023.10.16. 14 óra: Dr. Mikó Éva: A terhességi immunológia alapjai

2023.10.30. 16 óra: Prof. Dr. Kovács László: Autoimmun betegségek és a terhesség

2023.11.13. 14 óra: Prof. Dr. Várbíró Szabolcs: Terhesség és endokrinológia

Dr. Rózsa Petra: Terhességi dermatózisok

2023.12.05. 14 óra: Dr. Szántó Antónia: Immunológiai eltérések a termékenységi problémák hátterében

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

Kérjük továbbítsák meghívásunkat érdeklődő kollégáik felé is!

Üdvözlettel,

Buzás Krisztina

SZAB Immunológiai Munkabizottság, elnök

Danis Judit