Főoldal

Szegedi Tudományegyetem Immunológiai tanszék

Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar, Természettudományi és Informatikai Kar

Hírek

A SZAB Immunológiai Munkabizottsága és a Gyermekgyógyászati és Humángenetikai Munkabizottsága eseménysorozata folytatódik:

Kedves Érdeklődök,

a december 5-i előadás elmarad.
Szántó Antónia előadása egy későbbi időpontban kerül megrendezésre, az időpontról értesítést küldünk.

Türelmüket köszönjük.

A SZAB Immunológiai Munkabizottsága és a Gyermekgyógyászati és Humángenetikai Munkabizottsága eseménysorozatot tervez:

Prágában rendezték idén a közép-európai immunológusok konferenciáját, amelyen egyetemünk hét munkatársa vett részt.

Tanszékünk mesterszakos hallgatója, Nagy Valentina, "Plazmából izolált extracelluláris vezikulák Raman spektroszkópiai vizsgálata tumordiagnosztikai célból" c. előadással vett részt Tumorbiológia szekcióban a VI. Móra Kárpát-medencei Interdiszciplináris Szakkollégiumi Konferencián. A konferencia 2022. november 4-6. között került megrendezésre a SZTE Móra Ferenc Szakkollégiumban, Szegeden.

A SZAB Immunológiai Munkabizottsága és a Gyermekgyógyászati és Humángenetikai Munkabizottsága a 2022-es akadémiai évben, a tavaszi időszakban, kapcsolódva az Immunológia Napja, Diákok az Akadémián rendezvénysorozathoz, a COVID-19 pandémia tematikájával szeretne jelentkezni az érdeklődők számára. A Szegedi Tudományegyetemen több olyan kutatási pályázat is folyik, illetve kezdődik a közeljövőben, amelyek MTA támogatásban is részesülnek. Ezek bemutatását célozza az a miniszipózium.

Előadássorozat: A terhesség alatti immunológiai folyamatok bemutatása

Az előadássorozat célja, hogy bemutassa a várandós időszak immunológiai vonatkozásait, illetve néhány termékenységi és terhességi komplikáció immunológiai hátterét. Sok esetben mind a teherbeesést, mind a várandós időszak lefolyását befolyásolhatják immunológiai faktorok, így ezek megismerése elengedhetetlen. Ebben kapunk segítséget olyan szakemberektől, akik hosszú évek óta foglalkoznak a terhességi immunológia témakörével.

A 2023 év őszén elindított előadássorozat folytatódik 2024. április 16-án az alábbi három előadással:

Dr. Terhes Gabriella (SZTE): Egy ágyban a macskával?! Zoonózisok a terhesség alatt

Dr. Vincze Emőke (SZTE): Királylányból királynő: pici lépés nagy célokért

Dr. Szántó Antónia (DE): Láthatatlan ellenség: Immunrendszerünk harca a termékenység ellen

Időpont: 2024. április 16. 14:00

Helyszín: MTA SZAB Székház,

6720, Szeged, Somogyi u 7.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

Kérjük továbbítsák meghívásunkat érdeklődő kollégáik felé is!

Üdvözlettel,

Buzás Krisztina