Főoldal

Szegedi Tudományegyetem Immunológiai tanszék

Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar, Természettudományi és Informatikai Kar

Hírek

A SZAB Immunológiai Munkabizottsága és a Gyermekgyógyászati és Humángenetikai Munkabizottsága eseménysorozata folytatódik:

Kedves Érdeklődök,

a december 5-i előadás elmarad.
Szántó Antónia előadása egy későbbi időpontban kerül megrendezésre, az időpontról értesítést küldünk.

Türelmüket köszönjük.

A SZAB Immunológiai Munkabizottsága és a Gyermekgyógyászati és Humángenetikai Munkabizottsága eseménysorozatot tervez:

Prágában rendezték idén a közép-európai immunológusok konferenciáját, amelyen egyetemünk hét munkatársa vett részt.

Tanszékünk mesterszakos hallgatója, Nagy Valentina, "Plazmából izolált extracelluláris vezikulák Raman spektroszkópiai vizsgálata tumordiagnosztikai célból" c. előadással vett részt Tumorbiológia szekcióban a VI. Móra Kárpát-medencei Interdiszciplináris Szakkollégiumi Konferencián. A konferencia 2022. november 4-6. között került megrendezésre a SZTE Móra Ferenc Szakkollégiumban, Szegeden.

A SZAB Immunológiai Munkabizottsága és a Gyermekgyógyászati és Humángenetikai Munkabizottsága a 2022-es akadémiai évben, a tavaszi időszakban, kapcsolódva az Immunológia Napja, Diákok az Akadémián rendezvénysorozathoz, a COVID-19 pandémia tematikájával szeretne jelentkezni az érdeklődők számára. A Szegedi Tudományegyetemen több olyan kutatási pályázat is folyik, illetve kezdődik a közeljövőben, amelyek MTA támogatásban is részesülnek. Ezek bemutatását célozza az a miniszipózium.

MTA - Magyar Tudomány Ünnepe: COVID-19 kutatások Szegeden

Az előadás ideje és helye:

2022. november 07. 14.30 óra

Cím:

MTA SZAB székház

6720 Szeged, Somogyi u. 7.

COVID-19 kutatások Szegeden

A szimpózium három, Szegeden zajló kutatás bemutatására fókuszál.

COVID-19-HUNGEN - Prof. Dr. Széll Márta

A kutatás olyan olyan genetikai hajlamosító faktorok feltárást célozza, amelyek az idős koron, a multimorbid kórállapot(ok)on és az immunkomprimált státuszon kívül szintén állhatnak a betegség lefolyását, súlyosságát, kimenetelét meghatározó tényezők mögött.

POST-COVID-19-HUNGEN - Dr. Buzás Krisztina

A hamarosan klinikai fázisba lépő kutatás célja egy prediktív platformot létrehozása az akut vírusfertőzés időszakában mérhető biomarkerek segítségével a potenciálisan kialakuló, post-COVID szindróma előre jelzésére.

MITOCOVID - Prof. Dr. Tiszlavicz László

A projekt fő célja a SARS-CoV-2 által indukált, a mitokondrium fiziológiás működését megváltoztató mechanizmus feltárása a mitokondriális légzési láncban résztvevő fehérjék expressziójában és funkciójában jelentkező rendellenes eltérések azonosításával.

Immunológiai Munkabizottság

Elnök:

Dr. Buzás Krisztina, PhD

Titkár:

Dr. Danis Judit, PhD

Gyermekgyógyászati és Humángenetikai Munkabizottság

Elnök:

Kissné László Zsuzsanna, PhD

Titkár:

Rácz Gábor, fokozat nélküli

A program itt letölthető.