Szegedi egyetemi blokk a Határtalanul magyarban

A Duna Televízió 2013. május 11-én (szombaton) 19:00-kor a Határtalanul magyar című műsorában egy félórás adásban számol be Bert Sakmann Nobel díjas kutató szegedi látogatásáról, az OTDK XXXI. konferenciának a Szegedi Tudományegyetemen rendezett szekciói munkájáról.

A világ különböző pontjain élő magyar közösség (egyesület, szervezet, szövetség, klub, egyházközösség, egyén) bemutatására vállalkozik a Határtalanul magyar című műsor. A 2013. május 11-i (szombati) adásban is azokat a magyarokat és a magyarsághoz kötődő személyeket mutatják be, akiknek kiemelkedő közéleti szerepvállalásuk, művészi tevékenységük, vagy akik életútjukkal kivívták környezetük elismerését. A május 11-én 19 órakor kezdődő műsor a Szegedi Tudományegyetem és a Szegedi Orvosbiológiai Kutatások Jövőjéért Alapítvány közös vendége, Bert Sakmann Nobel-díjas tudós április 2-5. közötti programjának keresztmetszetét adja. A világhíres kutató előadást tartott és aktívan részt vett a Tisza-parti universitas rendezvényein, bekapcsolódott az Országos Tudományos Diákköri Konferencia szegedi szekcióinak munkájába, ellátogatott több szegedi középiskolába, és megtekintette Csongrád megye több nevezetességét is.

Ide kerüljön a blokk címe

Ide kerüljön a blokk tartalma