A szeptemberben induló szakokra az E-felvételi felületen lehet jelentkezni. A szabályok és tudnivalók a Felvételi tájékoztatóban olvashatók.


Kilencedik éve, hogy a szegedi bölcsészkar megnyitja kapuit a Szegeden és környékén élők előtt, azzal a céllal, hogy az egyetemi előadások látogatását mindenki számára lehetővé tegye. Az élethosszig tartó tanulás jegyében a kurzusok kortól és előképzettségtől függetlenül látogathatóak, a résztvevők ugyanúgy járhatnak egyetemre egy féléven keresztül, mint a jogviszonnyal rendelkező hallgatók. A tavaszi félévre február 23-a, vasárnapig lehet jelentkezni a kar honlapján.
Tizennégy hétig tart a szegedi egyetemen a tavaszi szorgalmi időszak, ami azt jelenti, hogy a szabadegyetemisták 14 előadást hallgathatnak meg kedvenc témakörükből, az ország elismert bölcsészkari oktatói által. A kurzusok legtöbbje a bölcsészkar Egyetem utca 2. szám alatti főépületében lesz, de néhány óra a Pulz utcában vagy a Móra-épületben kapott helyet.
A kurzusok között mindenki találhat kedvére valót: idén több filmklub-szerű kurzus közül lehet választani, a magyar mellett orosz vagy olasz nyelven is, a jelentkezők „kalandozhatnak Kosztolányival”, hallgathatnak előadást a Kárpát-medence borvidékeiről vagy a táncdialektusokról, de sok történelmi korszakot és régészettel kapcsolatos érdekességet is megismerhetnek. Tavasszal finn- vagy portugálórán is részt lehet venni, a magánórák díjának töredékéért.
A Bölcsész Szabadegyetem a német senior egyetem mintájára jött létre – ezen viszont a németnél jóval kisebb, jelképes tandíj ellenében lehet részt venni. A program különlegessége, hogy általa mindenki egyetemista lehet egy kicsit: azok, akiknek korábban nem volt lehetőségük részt venni a felsőoktatásban, akik visszatérnének az iskolapadba, de azok is, akik egyetemre készülnek, és már előre megtapasztalnák azt a bizonyos életérzést. Mindezt úgy tehetik meg a résztvevők, hogy közben kötelezettségük nincsen – például vizsgázniuk sem kell.
A Bölcsész Szabadegyetem díjmentesen látogatható a középiskolások, valamint azon nyugdíjas jelentkezők részére, akik ebben a félévben vesznek részt először a programon.
A kurzusokra 2025. február 23-a, vasárnapig lehet jelentkezni - a további részletek elérhetők az SZTE BTK honlapján.
SZTE BTK

Az SZTE-n belül az ETSZK képzései kifejezetten gyakorlatorientáltak és már az első nyílt napon érezhető volt a közvetlen, támogató légkör. Meggyőződésem, hogy itt nemcsak szakmailag fejlődhetek, hanem egy olyan közösséghez is tartozhatok, amely inspiráló és összetartó.
Komár Noémi
ETSZK - Ápoló
Számold ki az elsők között, hány pontod lesz az SZTE-n!
A pontkalkulátor összegyűjti az egyes szakoknál a plusz pontokat, ráadásul segít a Neked legmegfelelőbb szak kiválasztásában.
