ÉZFF/136/2022_TIM_SZERZ

A projekt címe: CFC gázok fotoakusztikus detektálására alkalmas műszer fejlesztése

A projekt azonosító száma: ÉZFF/136/2022_TIM_SZERZ

A (fő)kedvezményezett neve: Szegedi Tudományegyetem

A szerződött támogatás összege: 36 400 000 Ft

A támogatás mértéke (%-ban): 100%

A projekt megvalósítás időszaka: 2022.09.01. – 2024.08.31.

Projektmenedzser: Novkovné Szász Katalin

Pénzügyi ellenjegyző: Tisza-Bakacsy Henriett

Pénzügyi vezető: Rozsi Brigitta

Szakmai vezető: Prof. Dr. Bozóki Zoltán

A projekt tartalmának bemutatása:

Napjainkban a hűtőközeg szivárgás érzékelését széles körben végzik különböző területeken, például az autóiparban és a hűtőiparban. A hűtőközegekkel terhelt létesítmények (3kg vagy annál nagyobb hűtőközeg töltetű hűtőrendszer esetén) szivárgásmentességét rendszeresen ellenőrizni kell. Az újonnan gyártott hűtőközegek körülbelül 0,5-20%-át meglévő berendezések utántöltésére használják. Tehát a hűtőrendszerek szivárgás-mentessége továbbra is kiemelt jelentőségű. A szivárgásvizsgálatnál olyan eszközre van szükség, amelynek kijelzési érzékenysége megfelel az előírtaknak, ami azt jelenti, hogy a megengedett maximum 5 [g/év] értékű szivárgás esetén jelzi a szivárgást.

A projektben a fő célunk olyan fotoakusztikus mérőműszer kifejlesztése, amely alkalmas hűtőközegek nagy pontosságú, koncentráció meghatározására, amellyel a jelenleg alkalmazott eszközöknél pontosabban, gyorsabban és könnyebben megtalálhatók a hűtőberendezések esetleges szivárgási pontjai, ez a cél környezetvédelmi és gazdasági szempontból is fontos.

Az Egyetem neve:
Szegedi Tudományegyetem
Rövidített megnevezése: SZTE
Székhelye: Szeged, Dugonics tér 13.
Postacíme: 6720 Szeged, Dugonics tér 13.
Központi telefonszáma: (62) 544-000

C_evszammal

Az egyetem megnevezése külföldi kapcsolataiban:
latinul:
Universitas Scientiarum Szegediensis