60 éves a TELEKI , a kollégium múltja és jelene kiállítás

Az SZTE JGYPK Teleki Blanka Kollégium 60. évfordulóját ünnepeltük meg 2023. november 28-án, egy esős keddi délutánon. A Kollégiumi Bizottság média és kommunikáció felelőse, Szántó Erik Dániel, köszöntötte a kollégiumi igazgató urat, kollégáit, valamint a megjelent kollégistákat és vendégeket. Röviden mesélt arról, hogyan készítettük el a kiállítást. Ezt követően átadta a szót Révész Gábor igazgató úrnak, aki ünnepélyesen megnyitotta a kiállítást, egy részletes történelmi beszámolót is tartva a résztvevőknek.

A Teleki Blanka Kollégium már 60 éve nyújt szállást egyetemi hallgatók számára. Ha a falak mesélni tudnának számos esemény, szerelem és barátság történetét hallgathatnánk meg. Ez a 60 év sok változást hozott. Furcsa belegondolni, hogy ezeket a történéseket még szüleink, nagyszüleink élték át. Ők alapozták meg azt, ahol és ahogyan mi élünk ma, ebben a kollégiumban.

Rengeteg munkát szenteltünk a Bizottságon belül abba, hogy ezt a kiállítást megvalósíthassuk, de határozottan kimondhatjuk, hogy minden percét megérte. Hihetetlen érzés volt visszatekinteni a múltba és bepillantást nyerni olyan szokásokba, amiknek nagy része elkopott az évek során. Nagyon jó érzés volt látni a régi kollégisták összetartozását. Mind tudjuk, hogy a koronavírus nagyon sok emberi kapcsolatot vett el tőlünk, ezért is szeretnénk a Bizottsággal újra építeni a kollégiumi közösségi életet egy olyan virágzó szintre, mint régen.

A Bizottság számára az előkészület nem csak munkát jelentett, hanem egyfajta csapatépítést is. A közös festések, gyűjtések és megbeszélések még jobban összehozták a tagokat. Reméljük, hogy nem csak számunkra, hanem mindenki számára is jutalmazó és emlékezetes lesz.

A kiállításon megtekinthető egy történelmi rész, ahol több évtizedre visszamenőleg tudunk fényképeket nézni, beszámolókat olvasni. A kollégium 1. számú lépcsőházában a kollégiumban lakó egyetemi hallgatók festményeit, illusztrációit, kreatív művészeti tárgyaikat tekinthetik meg. A kollégium 2. számú lépcsőházában a szintenként kifestett fordulókat csodálhatják meg, melyek a kollégiumban lakó hallgatók tanult szakjait jelenítik meg. Találkozhatunk az 5. emeleten a képi ábrázolás, a 4. emeleten a zeneművészet, a 3. emeleten az informatika, a 2. emeleten a tanító-óvodapedagógia-gyógypedagógia, az 1. emeleten a testnevelés, a magasföldszinten a szociálpedagógia és a közösségszervezés szakok ábrázolásával.

Beszámolónkhoz mellékeljük a kiállításon készült fotókat, melyeket Zugi Viktória kollégista készített.