Az oktatások rendszeres frissítése biztosítja, hogy a szervezet lépést tartson az új kiberbiztonsági kihívásokkal.
Az oktatások rendszeres frissítése biztosítja, hogy a szervezet lépést tartson az új kiberbiztonsági kihívásokkal.
Kiemelt figyelem irányul a személyes adatok védelmére, amelyhez a hallgatók és munkatársak tudatossága és ismeretei elengedhetetlenek.
A képzések során a résztvevők megismerik, mely magatartásformák veszélyeztetik a biztonságot, és hogyan kell helyesen reagálniuk kritikus helyzetekben.
A nem biztonságtudatos viselkedés minimalizálásával megelőzhetőek a kiberbűnözési kockázatok és adatlopások.
Az oktatás elősegíti a felhasználók jogainak és kötelességeinek megismerését, valamint a biztonságtudatos gondolkodásmód kialakítását.
Az oktatási tevékenység különösen fontos szerepet játszik az Európai Unió NIS2 irányelvének való megfelelésben is. A NIS2 célja az információs rendszerek és hálózatok védelmének erősítése, valamint az incidensek kezelésére való felkészültség fokozása. Az ISZI által biztosított tudatossági oktatás hozzájárul az irányelvben meghatározott elvárások teljesítéséhez az alábbi módokon:
• A kiberbiztonsági fenyegetések és a védekezési módszerek ismeretének növelésével,
• A munkatársak és hallgatók megfelelő képzésével,
• A kiberincidensekre való hatékony reagálás elősegítésével,
• Az emberi tényezőből fakadó hibák csökkentésével,
• A szervezeti protokollok betartásának támogatásával,
• És a biztonsági ismeretek folyamatos frissítésével.
A Szegedi Tudományegyetem Informatikai és Szolgáltatási Igazgatósága az RRF-2.1.2 pályázat keretében készítette el az egyetemi munkatársak és hallgatók számára szánt biztonságtudatossági oktatási anyagokat, amelyek az SZTE Coospace felületén érhetők el.