Az Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központban kiemelt figyelmet fordítunk a hallgatók mentális és fizikai jóllétének támogatására. Ennek részeként szerveztük meg a “Kék Tesla” című interaktív előadást, amely az alkohol- és drogprevenció témáját hozta testközelbe – megragadó cselekménnyel és mély érzelmekkel.
2024 őszén nagy sikerrel debütált az SZTE Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ új e-learning kurzusa, Tudatosság a változásban, változás a tudatosságban címmel – több, mint kétszáz hallgató vette fel és végezte el a programot ebben a szemeszterben.
Dr. Szenes Márta, az Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ szakmai vezetője kiemelkedő munkája elismeréseként idén megkapta az Egészségfejlesztésért Emlékérmet. Ez a díj az egyetemi közösség mentális és fizikai jóllétéért tett erőfeszítéseit és példamutató elhivatottságát dicséri.
Az SZTE Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ (EÉTK) konferenciáján említett kötet mélyreható betekintést nyújt a tanácsadó központ elmúlt 3 évtizedben végzett munkájába és eredményeibe. A “Életvezetési Tanácsadás Legfelsőbb Fokon” című gyűjtemény az SZTE mentálhigiénés támogatási programjait, kutatásait és újító megoldásait veszi számba, rávilágítva a felsőoktatási környezetben jelentkező kihívásokra és a támogatás nélkülözhetetlen szerepére.
A cyberchondria egy viszonylag új, ám egyre növekvő jelenség, amely az internetes egészségügyi információk túlfogyasztásából és az ön-diagnosztikai próbálkozásokból ered. Noha az internet hozzáférhetővé teszi számunkra az orvosi információkat, a cyberchondria rámutat arra, hogy nem szabad kizárólag ezekre hagyatkozni. A helytelen értelmezésből fakadó szorongás és stressz elkerülésére érdemes szakértői segítséget kérni, és elsősorban hiteles forrásokat igénybe venni.
Izgalmas és tartalmas délutánt zárt a KortársAid a legutóbbi párkapcsolati pszichoedukációs előadással.
Örömmel jelentjük be, hogy megalakult az új **kortársAID** csapat, amely mostantól Fercsák Norbert vezetésével 16 lelkes hallgatóból áll. Ezzel egy időben lezárjuk a jelentkezési lehetőségeket, hiszen csapatunk most már teljes, és készen állunk arra, hogy folytassuk önkéntes munkánkat az Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ keretein belül.
Október 7-én, hétfőn, a **kortársAID** program keretében megrendezésre került a "Mentális Egészség Hete" programhoz kapcsolódóan a régóta várt Dixit és OH kártyás este. Az eseményt Dékány Dóri, Gyarmati Ármin, Borsos Kamilla, Molnár Levente és Fercsák Norbert vezették, akik egy interaktív, másfél órás foglalkozást tartottak az érdeklődő orvostanhallgatóknak.
A Szegedi Tudományegyetem Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központja (EÉTK) örömmel hirdeti meg a művészetterápiás csoportfoglalkozás következő alkalmát, amelyre november 13-án kerül sor.
30 éves az Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ
Milyen programokkal várják a diákokat a nyílt napon? Milyen kérdésekre tudnak az érdeklődők majd választ kapni?
A KortársAid csoport azzal kapcsolódik be az Életvezetési Tanácsadó Központ működésébe, hogy tagjai szórakoztató és kikapcsolódást nyújtó saját szervezésű programokkal teszik színesebbé az egyetemisták életét, valamint pszichoedukációs előadásokat tartanak. Az így átadott szakmai tudás hiteles ismerete segítheti a bejelentkező klienseket abban, hogy fontos lépéseket tegyenek az önismereti úton, és pontosabban elhelyezzék azon magukat. Az otthon is alkalmazható technikák elsajátítása pedig a mindennapok során is hasznos eszköz lehet számukra. Emellett már az egyéni tanácsadás megkezdése előtt érezhetik, hogy nincsenek egyedül problémájukkal.
A kortárssegítők figyelmet, jókedvet és megértést nyújtanak a hallgatóknak. Ennek érdekében rendszeresen fejlesztik magukat, és nyitott szemmel járnak kortársaik között, hogy észrevegyék az esetleges támogatásra szorulókat.
Elérhetőségük:
https://www.facebook.com/kortarsaid
A kiégés (burnout) egy hosszan tartó stressz hatására kialakuló érzelmi, mentális és fizikai kimerülés állapota, amely csökkenti a teljesítőképességet és az eredményességet a munkában/tanulásban.
Szeretnék köszönetet mondani a beiratkozási héten a TIK mögött standoló kortárs segítőknek és tanácsadó kollégáknak, akik fáradhatatlanul, professzionálisan és mosolyogva végezték a munkájukat. Kitartásotok és rugalmasságotok nélkül nem lett volna ilyen sikeres az esemény.
Köszönjük, hogy a hallgatók minden kérdésére választ adtatok, és segítettetek, hogy az újonnan érkezők is otthon érezhessék magukat!
Jövőre Veletek újra!
Idén a well-being állt a Coursera for SZTE nyári táborának középpontjában. Olyan tréningek voltak elérhetőek: mint például a stresszkezelés, a konfliktusmenedzsment vagy a megküzdési stratégiák. A világ vezető egyetemei által készített Coursera tananyagok mellett szakembereink is hozzájárultak a program sikeréhez.
A Felsőoktatási Tanácsadás Egyesület (FETA) legújabb ajánlása mérföldkő az intézményi krízishelyzetek kezelésében. Az ajánlás célja, hogy átfogó keretrendszert biztosítson a felsőoktatási intézmények számára a krízishelyzetek hatékony kezelésére, megelőzésére és az ezekből adódó kihívások kezelésére.
Kívánjuk, hogy tesztünk segítségével találja meg a saját útját és lássa tisztábban az oda vezető utat!
Örömmel jelentjük be, hogy az Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ (EÉTK) honlapja teljesen megújult, hogy még átláthatóbb és felhasználóbarátabb felületet biztosítson hallgatóink és látogatóink számára. Az új dizájn és struktúra célja, hogy könnyebben hozzáférhetővé tegyük a központtal kapcsolatos legfrissebb információkat és szolgáltatásokat.
Az SZTE-n hosszú évek óta nagy sikerrel fut Marunák Mária tanulásmódszertani kurzusa, amely több ezer hallgatónak segített már sikeresen teljesíteni felsőoktatási tanulmányait. Most különösen a speciális képzési igényű hallgatók számára hirdetünk kiscsoportos tanulásmódszertani kurzust, hogy ti is minél hatékonyabban és sikeresebben birkózzatok meg az egyetem kihívásaival.
Szakmai vezető: Dr. Szenes Márta
Igazgató: Dr. Tessényi Judit
Irodavezető: Tajti Péter
Esélyegyenlőségi referensek: Nagy Kata & Jáger Nikoletta
Tanulásmódszertani tréner: Marunák Mária