otdk_ajtk__3_

2021. április 20.

A Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kara összesen 34 hallgatóját nevezte a 35. Országos Tudományos Diákköri Konferenciára. A hallgatók és konzulenseik kiváló teljesítményének köszönhetően összesen 20 helyezést értek el, a mintegy 29 tagozatban.

A rangos zsűri két első, hat második és három hamradik helyezéssel jutalmazta a szegedi hallgatók munkáját, a kilenc különdíj mellett. Ezzel az SZTE ÁJTK a helyezések tekintetében a harmadik helyen végzett, így a legjobb vidéki egyetemként szerepelt a 35. OTDK-n. Emellett egy-egy diák  számára a Büntetőjogi Tagozat 1. (Általános rész) legjobb opponensi díját, valamint az Alapvető Jogok Biztosának jutalmát ítélték oda.

5_450x330

A díjazott hallgatók listája és további információ az SZTE ÁJTK honlapján olvasható.

Fotó: SZTE-ÁJTK