ROHU00627

Kep2



A projekt címe: Rugalmas, integrált és hozzáférhető határokon átnyúló egészségügyi szolgáltatások „Resilience4Health”

 

A projekt azonosító száma: ROHU00627

 

Finanszírozási program: Interreg VI-A Románia-Magyarország program 2021-2027

 

Főkedvezményezett/Vezető partner: Temes Megye Önkormányzata


Konzorciumi partnerek:

1. kedvezményezett: Temesvári Pius Brînzeu Megyei Klinikai Sürgősségi Kórház

2. kedvezményezett: Szegedi Tudományegyetem

3. kedvezményezett: Móra-Vitál Járóbeteg-szakellátó és Fürdőgyógyászati Központ

 

A szerződött támogatás összege: 10.937.499,44 EUR

Európai Uniós hozzájárulás: 7.209.999,55 EUR


Konzorciumi partnerek és a támogatási összeg megosztása:

Temes Megye Önkormányzata: 7.000.000,00 EUR

Temesvári Pius Brînzeu Megyei Klinikai Sürgősségi Kórház: 62.500,00 EUR

Szegedi Tudományegyetem: 2.874.999,44 EUR

Móra-Vitál Járóbeteg-szakellátó és Fürdőgyógyászati Központ: 1.000.000,00 EUR

 

A projekt megvalósítás időszaka: 2024. december 23. – 2027. december 22.


Szakmai vezetők: Dr. Sümegi Viktória, Prof. Dr. Klivényi Péter


Projektmenedzser: Gaál-Lajtos Kinga

 


A projekt tartalmának bemutatása:

A projekt átfogó célja az egészségügyi és rehabilitációs szolgáltatások javítása Temes és Csongrád-Csanád megyében. A határon átnyúló együttműködés és a közös rendezvényeken történő tudáscsere révén 3 új egészségügyi egység létrehozása és az orvosi készségek növelése történik. Fontos cél továbbá az orvosi gyakorlatok harmonizálása és a betegek egészségügyi és rehabilitációs szolgáltatásokhoz való hozzáférhetőségének javítása egy közös stratégia kidolgozásával, amely hozzájárul a rehabilitációs orvosi szolgáltatásokhoz hozzáférő betegek számának növeléséhez és a gyógyulási eredmények javításához.

A konzorciumi szintű projekttevékenységek célja egy cselekvési terv kidolgozása, melynek alapja a lakosság jelenlegi egészségügyi állapotának meghatározása, valamint az egészségügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos trendek, igények, szabványok és együttműködési akadályok elemzése. A jól meghatározott akciókat és intézkedéseket tartalmazó, határon átnyúló cselekvési terv célja, hogy közvetítse egy innovatív eljárás kidolgozását az egészségügy területén, és a lehetőségekhez mérten feltárja a határon átnyúló kezelés lehetőségeit (betegmobilitás), illetve hozzájáruljon az egészségorientált, határon átnyúló szolgáltatásokhoz kapcsolódó akadályok csökkentéséhez (adminisztratív eljárások egyszerűsítése).

 

A végrehajtandó főbb tevékenységek:

  • A Szegedi Tudományegyetem számára a legjelentősebb tevékenység a Dr. Bugyi István Szentesi Multidiszciplináris Centrum Mozgásszervi Rehabilitációs Osztályának 18 új ággyal történő bővítése, ami évente közel 300 további beteg ellátását biztosíthatja. Emellett szintén fontos tevékenység a Gyógyfürdő járóbeteg-, fizioterápiás ellátó részlegének felújítása, ahol 7 kezelőhelyiség, 1 orvosi szoba, 1 öltöző és 3 edzőterem újul meg, jelentősen javítva a szolgáltatások minőségét és hozzáférhetőségét. Mindkét helyen jelentős eszközparkfejlesztés is történik.
  • A konzorciumi partnerek összefogásában szakmai találkozók szervezése, hálózatépítés, tapasztalatcsere és a legjobb gyakorlatok cseréje valósul meg.
  • Kidolgozásra kerül a lakosság egészségi állapotán alapuló cselekvési terv, valamint megvalósul az egészségügyi szolgáltatásokkal kapcsolatos trendek, igények, szabványok és együttműködési akadályok elemzése.
  • Az egészségügyi épületek felújítása és eszközpark fejlesztése mellett a partnerek projekt tevékenységei elősegítik egy innovatív eljárás kidolgozását az egészségügy területén, és a lehetőségekhez mérten feltárják a határon átnyúló ellátás lehetőségeit (betegmobilitás).
  • A projekt megvalósítása során számos konzultációra kerül sor mind a partnerekkel, mind az egészségügy területén hatáskörrel rendelkező román és magyar nemzeti intézményekkel/hatóságokkal illetve más érintettekkel annak érdekében, hogy gyakorlati hozzájárulást nyújtsanak az egészségügyi szolgáltatásokhoz kapcsolódó határon átnyúló akadályok csökkentéséhez.

 

 


Jelen anyag tartalma nem feltétlenül tükrözi az Európai Unió hivatalos álláspontját.


interreg-rohu.eu

Az Egyetem neve:
Szegedi Tudományegyetem
Rövidített megnevezése: SZTE
Székhelye: Szeged, Dugonics tér 13.
Postacíme: 6720 Szeged, Dugonics tér 13.
Központi telefonszáma: (62) 544-000

C_evszammal

Az egyetem megnevezése külföldi kapcsolataiban:
latinul:
Universitas Scientiarum Szegediensis
angolul:
University of Szeged
németül:
Universität Szeged
franciául:
Université de Szeged

Az Egyetem fenntartója:

Szegedi Tudományegyetemért Alapítvány

Készítő