Minden gyermek a maga sajátos küldetésével születik a világra, némelyik, hogy beragyogja napjainkat, némelyik, hogy próbára tegye türelmünket, némelyik, hogy célt adjon életünknek, és némelyik, hogy gondoskodjék rólunk. Így, mikor világra jönnek a gyermekek, mindent megváltoztatnak
- ismeretlen szerző
A szegedi lakosság magasabb szintű egészségügyi ellátása érdekében feladatunk, a védőnői eskühöz híven, a szakma szabályai és az általános, valamint a közszolgálatokra jellemző etikai normák betartásával, a védőnői hivatás gyakorlása.
Ma hazánkban a védőnők felsőfokú szakképzettséggel végzik az egyének, családok, közösségek egészségi állapotának támogatását, fejlesztését, az egészség megőrzését, a betegségek megelőzését, az egészség visszaszerzésének elősegítését, a további egészségi állapot romlásának megakadályozását, a gondozottak lelki és szociális támogatását.
A magas színvonalon végzett védőnői munka a záloga, a felnövekvő nemzedék, azaz a lakosság egészségi állapota alakulásának. Szeged város közösség-egészségügyi feladatainak elvégzésében kulcsszerepet töltenek be a védőnők. A szegedi védőnők a gondozottak egyének, családok, és közösségek méltóságának, személyiségi jogának illetve identitásának tiszteletben tartásával gyakorolják hivatásukat.
A Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika Védőnői Alapellátási Egység munkatársai a fentiekben foglaltak szerint végzik munkájukat.
Szolgálatunk három egységből áll a Területi Védőnői Szolgálatból, ahol 57 védőnő tevékenykedik. Az Ifjúsági Védőnői Szolgálatból, ahol 23 főállású védőnő dolgozik. Harmadik egységünk az Anyatejgyűjtő Állomás, itt 3 védőnő 2 kisegítő és 1 gépkocsivezető szolgálja a lakossági igényeket.
Baloghné Fűrész Veronika
vezető védőnő