2023. október

2023. október 26.

Leendő és már praktizáló fül-orr-gégész, ortopéd-, szív- vagy idegsebész orvosokat szolgál ki a Szegedi Tudományegyetem nemrégiben megnyitott 3D központja. Az élettudományokra fókuszáló nyomtatóbázison fémből, műanyagból és emberi szövetből fognak olyan speciális implantátumokat nyomtatni, amelyek a műtétekre való felkészülésben segíti az egyetem hallgatóit, oktatóit, kutatóit és orvosait.

2023. október 18.

A Szegedi Tudományegyetem Interdiszciplináris Kutatásfejlesztési és Innovációs Kiválósági Központ Oktatás Modernizációs és Innovációs Klaszter Köznevelés Fejlesztési Programjának támogatásával szakmai napot tartott a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Gyakorló Általános és Alapfokú Művészeti Iskolája, Napközi Otthonos Óvodája 2023. október 18-án.

2023. október 17.

Bár a laborokba alig fértek be páran, volt olyan, aki egészen Pécsről utazott le szeptember 29-én, a Kutatók éjszakáján, hogy részt vehessen a Magyar Molekuláris Medicina Kiválósági Központ (HCEMM) bemutatóin. A Központ kutatói három helyszínen és időpontban fogadták az érdeklődőket, akik hamar megtöltötték a laborokat.

2023. október 17.

Az SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskolában Európai Uniós támogatással 2013-ban felavatott SzeReTeD labor (SZEgedi REgionális TErmészettudományos Diáklaboratórium) 10 éves fennállásának tiszteletére az IKIKK Oktatás Modernizációs és Innovációs Klaszterének támogatásával egy természettudományos fókuszú regionális műhelykonferencia-sorozatot szerveznek.

2023. október 12.

Jó szívvel ajánljuk az érdeklődők figyelmébe az SZTE IKIKK IKT és Társadalmi Kihívások Kompetenciaközpont Kulturális Örökség és Digitális Társadalom Kutatócsoportja (vezeti: Prof. dr. Sándor Klára) által szervezett „Múlt a jelenben - miért szeretjük a retrót?” című beszélgetéssorozat most csütörtöki programját, melynek vendégei Szegvári Katalin és Érdi Sándor.

2023. október 09.

Hat egyetem részvételével tartotta meg első személyes jelenlétű workshopját a Szegedi Tudományegyetem Interdiszciplináris Kutatásfejlesztési és Innovációs Kiválósági Központ Humán és Társadalomtudományi Klaszteren belül működő Nyugat-Balkán Kompetenciaközpont.

2023. október 09.

Az SZTE IKIKK Társadalmi Felelősségvállalás Kompetenciaközpont munkatársai idén immár 5. alkalommal szerveztek kutatótábort az érdeklődő és új oktatásmódszertani megoldásokra nyitott hallgatók számára.

2023. október 05.

A civil szervezetek állami támogatása és a Civil Központok hálózata címmel tartott előadást Szalay-Bobrovniczky Vince a Miniszterelnökség civil és társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára október 4-én a Szegedi Tudományegyetemen.