A GE HealthCare HRmenedzsere, Őri Marianntartott előadást a Szegedi tudományegyetemen, az SZTE IKIKK Társadalmi Felelősségvállalás Kompetenciaközpont „Családbarát Egyetem” programja keretében november 26-án.
A GE HealthCare-t 2020 óta együttműködő partnerként van jelen az SZTE oktatási és szakemberképzési rendszerében. A vállalat és a egyetem a nemzetközi K+F+I térben is együttműködik, elsősorban az egészségipari kutatás-fejlesztés, illetve az így létrejövő technológiák, szellemi termékek innovatív hasznosításában.
A Times Higher Education új rangsort indított az egyetemek interdiszciplináris területeken elért tudományos eredményei és kiválósága mérésére. A 2024. november 21-én első alkalommal közzétett THE Interdisciplinary Science Rankings szerint a Szegedi Tudományegyetem teljesítménye kiemelkedő: a 251-300. helyezést érte el a nemzetközi mezőnyben, Magyarországon első helyen szerepel.
Hamarosan új lakója lesz a Szegedi Tudományegyetem vándorbölcsőjének. Az országos kezdeményezéshez csatlakozva a vándorbölcsőt azok az egyetemi dolgozók kaphatják meg, akiknek gyermeke vagy unokája születik. Az SZTE Interdiszciplináris Kutatásfejlesztési és Innovációs Kiválósági Központ (IKIKK) Társadalmi Felelősségvállalás Kompetenciaközpont szervezésében november 20-án, a Rektori Hivatal átriumában ünnepélyes keretek között adták át a legújabb kis jövevény családjának a vándorbölcsőt. Dupla öröm, hogy a leendő szülők mindketten az SZTE dolgozói, Girst Gábor tudományos segédmunkatárs a GYTK Farmakognóziai Intézetben, felesége, Girstné Dr. Pigniczki Daniella Éva pedig rezidens (általános orvos) a SZAOK Családorvosi Intézetben.
A Szegedi Tudományegyetem Interdiszciplináris Kutatásfejlesztési és Innovációs Kiválósági Központ Élő és Élettelen Természettudományi Klaszter 8 projektje több mint 3 milliárd forint támogatást nyert a modellváltó felsőoktatási intézmények nemzetközi léptékű kutatásaihoz kapcsolódó HU-rizont pályázaton. A szegedi universitas kutatói többek között a Cambridge-i Egyetem és a Yale kiválóságaival dolgoznak majd együtt.
Az önvezető autók mellett a biológiai kutatásoktól az orvosi képalkotásig sok területen hasznosíthatják majd Mohos Bálint és Halmosi Levente felfedezését. A Szegedi Tudományegyetem Interdiszciplináris Kutatásfejlesztési és Innovációs Kiválósági Központ Mesterséges Intelligencia Kompetenciaközpont kutatói a rangos European Conference on Computer Vision (ECCV) konferencián ismertették a képszegmentálás témakörében született, hiánypótló tudományos cikküket.