2023. november

2023. november 27.

Milyen hatása van a digitalizációnak a kultúrára és a mentális jóllétre? Hogyan hat a jogrendre? Milyen gazdasági következményei, korlátai, hátrányai és előnyei lehetnek? – többek között ezekre a kérdésekre kaphattunk választ az SZTE IKIKK IKT és Társadalmi Kihívások Kompetenciaközpont által szervezett ”Digitális Világ (DIVIL)” című konferencián, 2023. november 24-én a szegedi SZAB Székházban.

2023. november 22.
2023. november 21.

A Pasteur Intézetek Nemzetközi Hálózatának éves találkozóját 2023. november 19-22. között rendezték Tuniszban, a tuniszi Pasteur Intézet szervezésében. Az eseményen részt vett Prof. Dr. Széll Márta, a Szegedi Tudományegyetem stratégiai rektorhelyettese és Prof. Dr. Csóka Ildikó, az SZTE stratégiai főigazgatója.

2023. november 16.

A „jövőbeli járványokra vonatkozó iránymutatások; az infrastruktúrák és az innováció transznacionális megosztása a globális egészségügyben” témaköröket járta körbe a EUGLOHRIA Back-to-Back rendezvénye 2023. október 25-27. között a portói egyetemen.

2023. november 14.
2023. október 30.

Harmadik alkalommal rendezett Regionális Műhelymunkát a SzeReTeD Labor az 5-12 éves gyermekek természettudományos nevelése iránt érdeklődő vagy azzal foglalkozó pedagógusoknak és pedagógusjelölteknek. A résztvevők október 19-én különböző szakmai programokon gazdagodhattak új ötletekkel és tapasztalatokkal az SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskolában található SzeReTed Labor termeiben.