2023. május

2023. május 30.

Negyedik alkalommal tartotta meg a Magyar Politikatudományi Társaság Szegeden éves, soron következő vándorgyűlését, aminek az SZTE ÁJTK adott otthont a Politológiai Tanszék szervezésében.

2023. május 30.

Idén, a több éves kényszerszünetet követően a Szegedi Biológiai Központ ismét megtartotta Straub-napok rendezvényét, melyet a HCEMM-mel, azaz Magyar Molekuláris Medicina Kiválósági Központtal karöltve szervezett meg.

2023. május 30.

Dr. Ferhan Ayaydin és Dr. Divya Teja Dondapati, a HCEMM munkatrásai posztert avattak a Szegedi Biológiai Kutatóközpont által megrendezett Straub-napokon.

2023. május 23.

A Csongrád-Csanád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara tagjai 2023. május 22-én megismerhették az SZTE 3D Központjában folyó munkát és az intézmény céljait, valamint a vállalkozásokkal való együttműködési lehetőségeket.

2023. május 16.

A Szegedi Tudományegyetem rektori hivatala adott otthont 2023. május 15-én este az Egyetemi Tavasz keretében megszervezett Apakulcs című előadásnak, amelyre sok apa, nagyapa és leendő apa látogatott el. A Szegedi Tudományegyetem Társadalmi Felelősségvállalás Kompetenciaközpontja által szervezett eseményen Süveges Gergő újságíró, coach beszélt azokról az alapelvekről, amelyek minden apának segíthetnek jobb szülővé válni.

2023. május 11.

Az egyetem portfóliójának egyik legfiatalabb high-tech tagja az SZTE 3D Központja, amely összefogja a 3D oktatás és kutatás jelentős szegmensét. A Csongrád-Csanád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara a Szegedi Tudományegyetemmel együttműködve május 22-én 15 órakor látogatásra invitálja, ahol megismerheti az intézményben folyó munkát és annak céljait, valamint a vállalkozásokkal való együttműködési lehetőségeket.

2023. május 09.

Kérdezz a kutatóktól, és légy naprakész a tudományos felfedezések terén laikusként is!

2023. május 09.

Az SZTE BTK-n 2023. május 10-én, szerdán fölelevenítik a professzori székfoglaló előadások nemes hagyományát.

2023. május 09.

A Szegedi Tudományegyetemen korábban is voltak űrkutatáshoz kapcsolódó projektek – például mikrogravitációban végzett kísérletek, illetve űr-orvoslással is foglalkozott az orvosi kar – most pedig az informatika területén, egy műhold fejlesztésében vettek részt az SZTE kutatói.

2023. május 02.

Friss hírek az SZTE IKIKK IKT és Társadalmi Kihívások Kompetenciaközpont keretei között működő "Zöld és digitális átalakulás" kutatócsoport háza tájáról.

2023. május 02.

Egyetemünk oktatója, Prof. Dr. Józsa Krisztián a D012 Szabad podcastjének vendége volt.

2023. május 02.

Dr. Geretovszky Zsolt, az SZTE IKIKK 3D Központjának vezetője a Csongrád-Csanád megyei Kereskedelmi és Iparkamara lapjának, a Kamarai Futárnak adott interjút.