2023. június

2023. június 23.

A Szegedi Tudományegyetem újabb területen kapcsolódott be az űrkutatásba azzal, hogy egy műholdon az űrbe juttatott informatikai eszköz fejlesztésében vettek részt az SZTE kutatói.

2023. június 21.

Léteznek-e gomba-zombik? Van-e valóságalapja a Last of Us című sorozatnak? Szeretnek-e napozni az egerek? Van-e kapcsolat a szolárium és az opiátok között? Ilyen és ehhez hasonló kérdések mélyére áshattak azok, akik ellátogattak a Radnóti Caféba a közelmúltban.

2023. június 20.

Egytemünk diákjaira mindig is büszkék lehettünk, azonban fiatal kutatóink nemrég ismét megmutatták, hogy az országos élmezőnyben is megállják a helyüket.

2023. június 20.

Belső-Mongóliában és az Altáj régióban kezdhet meg hamarosan ásatásokat Dr. Neparáczki Endre, a szegedi egyetem kutatója egy új magyar-kínai együttműködésnek köszönhetően. A cél az ázsiai hunok régészeti és archeogenetikai kutatása. Az együttműködés csereprogramokra, magas szintű tehetséggondozásra és közös tudományos munkák publikálására is lehetőséget kínál.

2023. június 20.

Az utóbbi évtizedekben rohamos és dinamikus fejlődésnek indult mesterséges intelligencia (AI) és a digitalizáció számos új kihívást teremtenek – nem csupán a hétköznapi életben, hanem a jogtudományok területén is.

2023. június 09.
2023. június 09.

Az SZTE IKIKK munkatársai nemrég Lipcsébe látogattak egy workshopra.

2023. június 08.

A Szegedi Tudományegyetem IKIKK Társadalmi Felelősségvállalás Kompetencia Központ részvételével idén már hatodik alkalommal, ezúttal rendhagyó módon szervezi meg a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom a Gyereket a magasba! rendezvényét.