Jelentkezés


Felvételi kisokos - Felvi.hu

- mire kell figyelnem az E-felvételi kitöltésekor?

- milyen dokumentumokat kell feltöltenem?

- hogyan számítják a pontszámomat?

- miért járhat intézményi pont, többletpont?

    felveteli_kisokos_2024





      Határidők

      A 2024 általános felvételi eljárás határidői


      Az E-felvételi

      A felsőoktatásba a Felvi.hu-n elérhető E-felvételin keresztül lehet jelentkezni. A jelentkezés mellett az ügyintézés egésze is elektronikusan zajlik.


      A jelentkezési helyek és sorrendek
      - Jelentkezési hely

      A felvételi tájékoztató intézményi meghirdetések oldalain található táblázatokban egy sorban feltüntetett információk összessége, amelyek pontosan azonosítják a képzést.


      A jelentkező legfeljebb hat jelentkezési helyet jelölhet meg. Egy jelentkezési helynek számít, ha ugyanazon jelentkezési hely mindkét finanszírozási formáját (állami ösztöndíjas vagy önköltséges) megjelöli. Ezeket külön sorban kell feltüntetni, vagyis a jelentkezéskor maximum tizenkét sor tölthető ki.


      További információk a jelentkezési helyekről és sorrendjükről


      - Azonosítás az ügyfélkapuval
      A jelentkezés benyújtásához Ügyfélkapu regisztráció szükséges, és az E-felvételi felületére is csak az Ügyfélkapun keresztül lehet belépni:

      1. a Felvi.hu-n az E-felvételi menüpontban válassza ki a megfelelő eljárást,
      2. a megjelenő Központi Azonosítási Ügynök szolgáltatáson keresztül lépjen be az Ügyfélkapu felhasználónevével és jelszavával,
      3. sikeres belépést követően megnyílik az E-felvételi, ahol adja meg a rendszer használatához szükséges biztonsági kódját.

      További információk az ügyfélkapuról


      Eljárási díjak

      A felsőoktatási felvételi eljárás során alapvetően díjmentesen nyújtható be a jelentkezési kérelem, azonban a jelentkezési helyek számától függően esetlegesen kiegészítő eljárási díjat kell fizetni. Az egészségügyi és pályaalkalmassági, gyakorlati vizsgákért, illetve mesterképzésben tartott felvételi vizsgákért a felsőoktatási intézmények is díjat kérhetnek.

      További információk


      Alkalmassági vizsga

      A felsőoktatási intézmények egyes szakokon egészségügyi vizsgálatot, pályaalkalmassági vizsgálatot, nem magyar állampolgárok számára magyar nyelvi alkalmassági vizsgát szervezhetnek.


      További információk


      Mesterképzésre jelentkezőknek

      Mesterképzésre kizárólag az a jelentkező vehető fel, aki legalább alapképzésben szerzett – vagy a 2006 előtti képzési rendszer szerinti legalább főiskolai szintű – oklevéllel rendelkezik.

      A felsőoktatási intézménybe történő beiratkozás feltétele a megszerzett oklevél bemutatása. Az oklevéligazolás csak a felvételi eljárásban való részvételre jogosít.

      Az előzményként elfogadott alapképzési szakok lehetnek:

      • teljes kreditérték beszámításával figyelembe vehetők,
      • nem teljes kreditérték beszámításával figyelembe vehető azon szakok, amelyeken a megszerzett ismeretek megfelelő feltételt biztosítanak a mesterképzésbe való belépéshez. Az előtanulmányok elfogadásáról a felsőoktatási intézmény dönt!

      További információk

       

      Jogszabályok

      A felsőoktatási felvételi eljárást, illetve az ahhoz (is) kapcsolódó egyéb kérdéseket több jogszabály érinti, amelyek megszabják az eljárás kereteit, valamint a jelentkezők és a felsőoktatási intézmények lehetőségeit és kötelezettségeit:

      További információk





      esza_felso

      Számold ki a pontjaid!



      Pontkalkulator_grafika

      Nyiss a Jövőd Felé!







      Hallgatóink mondták


      Farkas GellértFarkas Gellért – TTIK – kémia

      A karon és a szakomon kiemelt figyelmet fordítanak arra, hogy olyan programokat szervezzenek, amik összekovácsolnak minket a csoporttársakkal. Ilyen például a kémiásoknak szóló Vegyetem tábor is. Emellett olyan programokat is szerveznek nekünk, amelyek az elhelyezkedés szempontjából különösen hasznosak. A tanárok kedvesek, rendkívül segítőkészek, így igazán családias hangulat alakult ki az évek során.




      gizem-gultekin

      Gizem Gültekin – ÁJTK: nemzetközi kapcsolatok

      Korábban Erasmusosként, jelenleg Stipendium ösztöndíjasként tanulok az SZTE-n. Az intézmény és a város is csodálatos. Számos kapcsolatépítési és kikapcsolódási, sportolási lehetőséget biztosítanak. Nagyszerű élmény és tapasztalat itt tanulni, szeretnék a jövőben is Szegeden maradni és folytatni tanulmányaimat.



      További hallgatói vélemények >>>


      Események

      Rendezvénynaptár *