SZTE BTK 2013. február

2013. február 28.

Tájékoztató előadás: 2013. március 7. 10.00

2013. február 27.

Már csak néhány nap van hátra a felsőoktatási felvételi jelentkezési időszakból, amely idén március 1-jéig tart. A továbbtanulást tervezőknek szóló sorozatunkban most röviden összefoglaljuk, miért érdemes a Szegedi Tudományegyetemet választani.

2013. február 26.

2013. február 28. 14.00, Auditorium Maximum

2013. február 26.

Mivel járult hozzá hazai fejlesztésekhez hazánk európai uniós tagsága? A kérdésre az érdeklődő választ kap az SZTE Füvészkert és az Oktatáselméleti Kutatócsoport március 2-i programján. A szegedi egyetem is bemutatkozik az Uniós fejlesztések nyílt napja – séta a kulisszák mögött elnevezésű programon.

2013. február 25.

Felolvasóest keretében ismerkedhettek meg az érdeklődők Peter Waterhouse osztrák íróval és Szijj Ferenccel, magyar fordítójával, valamint újonnan magyarul megjelent regényével, a Háború és világgal (Krieg und Welt) február 20-án a Grand Caféban.

2013. február 21.

Az egészség- és sportpszichológia volt a témája a Szegeden első alkalommal megrendezett Pszichológia Napjának február 21-én, melynek a SZAB-székház adott otthont. Az előadásokból többek között kiviláglott, miképpen épülnek hidak a testi és a lelki egészség között.

2013. február 18.

Miért érdemes ellátogatni február 19-én, kedden az SZTE rektori hivatalába szervezett Ösztöndíjas börzére? Mert a résztvevők megismerhetik azokat az ösztöndíj pályázatokat, melyekkel megnyílhat előttük a világ. Az ösztöndíjas börzéről folyamatosan tudósítunk.

2013. február 18.

Miért érdemes a szegedi kommunikáció- és médiatudományi képzést választani? Többek között erre a kérdésre is választ adott a szegedi kommunikáció szakos képzés 20. születésnapi ünnepe. A rendezvény február 18-22. között nyílt heti programokkal folytatódik.

2013. február 12.

Egykori hallgatóival szervez beszélgetést a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszéke. A 20. születésnapját ünneplő szak programján újságírók, sajtóreferensek és egyéb médiaszakemberek mesélnek munkájukról február 15-én a Szegórában.

2013. február 09.

Felvételizők és szüleik, érdeklődő alsóbb éves középiskolások, a mester szakos képzések iránt érdeklődő egyetemisták a Szegedi Tudományegyetem február 9-i nyílt napján. A 11 órakor kezdődő szülői értekezlet és felvételi tájékoztató iránt is óriási az érdeklődés. Az SZTE nyílt napról folyamatosan tudósítunk.

2013. február 08.
2013. február 07.

A Szegedi Tudományegyetem módosította a felvi.hu-n megjelenő mester szakjai államilag támogatott helyeinek számát. Helyi adminisztrációs hiba miatt jelent meg a Felvételi Tájékoztatóban téves adatsor. Immár az SZTE Dékáni Kollégiumának döntését tükrözi a szegedi mesterszakok korrigált listája.

2013. február 07.

Az irodalom fontos eszköze a lét megismerésének – vallja Pál József komparatista. Az irodalomtörténésszel, a szegedi egyetem professzorával 60. születésnapi köszöntőjét követően beszélgettünk családról, művészetről, mesterről, munkáról, kihívásokról és tervekről.

2013. február 05.

2013. február 6-án indul, május 8-án zárul a Szabadegyetem – Szeged sorozat XI. szemesztere. A kívülállók körében is népszerű tudománynépszerűsítő előadások a programon részt vevő hallgatók számra krediteteket hoznak.

2013. február 05.

A BTK diplomaátadó ünnepi tanácsülése (2013. február 9., 11.00)

Cimkék: diplomaosztó
2013. január 21.

A kollégiumi férőhelyekről, az ösztöndíjakról és az elhelyezkedési lehetőségekről érdeklődtek legtöbben az Szegedi Tudományegyetem 12 karának képviselőitől az Educatio felsőoktatási börzén.

Friss Hírek

Friss Hírek RSS

Boritokep_36

Hetvenhét kutató, köztük az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi kar öt munkatársa vette át 2024 áprilisában az MTA doktora címért járó oklevelet. Az Országos Széchényi Könyvtárban szervezett ünnepélyes átadón várták azon kutatókat, akik kiemelkedő tudományos munkásságukat egy doktori műben összegezték, eredményeik egy kiemelt részét pedig sikeresen megvédték.