SZTE BTK 2014. július

2014. július 29.

A Szegedi Tudományegyetem pótfelvételit hirdet szinte minden olyan szakra, ahol ősztől képzést indít. Az egyetemre felvettek első köréből kimaradt fiataloknak az újratervezést és a továbbtanulást javasolja Dr. Varga Zsuzsanna, az SZTE oktatási igazgatója.

2014. július 29.
Megjelent a Kari Kurír 297. száma.
2014. július 25.

A Szegedi Tudományegyetem vezetése 2014. július 25-én sajtótájékoztató keretében értékelte a nyilvánosságra hozott ponthatárokkal, a felvételi tendenciákkal kapcsolatos tudnivalókat.

2014. július 25.

A 2014. szeptemberi iskolakezdés előtt a Szegedi Tudományegyetemen mind a 12 kara a nyár utolsó napjaiban gólyatáborral várja az elsőéves diákokat.

2014. július 24.

2014. július 24-én 20 órától elérhetőek az interneten a szeptemberben induló képzések ponthatárai. A gólyák „Felvettek az SZTE-re Party”-val ünnepelhetnek.

2014. július 23.

2014 nyarán a Szegedi Tudományegyetem hét fakultása is nyári egyetemmel várja a külföldi hallgatókat. A jellemzően önköltséges, többhetes képzéseken amellett, hogy a diákok érdeklődési területüknek megfelelő kurzusokon vehetnek részt, kulturális programokba is bekapcsolódhatnak.

2014. július 17.

A Center for World University Rankings (CWUR) legfrissebb, 2014-es világrangsorára is felkerült a Szegedi Tudományegyetem. A világ legjobb ezer egyetemét rangsoroló listán az SZTE a 712. helyezést érte el.

2014. július 15.

Az SZTE Bölcsészettudományi Kar kommunikáció alapszakos hallgatóinak vizsgafilmjeit vetítik a szegedi televíziók.

2014. július 03.

Közel másfél millió forintot nyertek el az idei Sófi-ösztöndíjasok. Az SZTE Tehetségpont részeként működő Sófi József a Szegedi Tehetségekért Alapítvány díjátadó ünnepségét 2014. július 6-án, vasárnap 10 órától tartják az SZTE TTIK diplomaosztó rendezvényén. A József Attila Tanulmányi és Információs Központban szervezett esemény díszvendége Vásáry Tamás világhírű zongoraművész és karmester.

2014. július 03.

2014-ben is csak az ELTE-re jelentkeztek többen, mint a Szegedi Tudományegyetemre, a szegedi universitas a felvételizők körében a legkedveltebb vidéki universitas.

Friss Hírek

Friss Hírek RSS

Boritokep_36

Hetvenhét kutató, köztük az SZTE Bölcsészet- és Társadalomtudományi kar öt munkatársa vette át 2024 áprilisában az MTA doktora címért járó oklevelet. Az Országos Széchényi Könyvtárban szervezett ünnepélyes átadón várták azon kutatókat, akik kiemelkedő tudományos munkásságukat egy doktori műben összegezték, eredményeik egy kiemelt részét pedig sikeresen megvédték.