Szegedi Tudományegyetem Ahol tudás és szándék találkozik

2009. Októberi rendezvények

2009.október 1 – november 24.

A jövő legjobb válságmenedzsereit keresi középiskolások számára meghirdetett online tanulmányi versenyén a Szegedi Tudományegyetem. A szerepjátékban részt vevő, leendő közgazdászoknak a tavaly még virágzó képzeletbeli világ – Moan és Ursia – turizmusát is sújtó gazdasági válság ellen kell hatékony pénzügyi- és marketingstratégiát kidolgozniuk, fellendítve ezáltal egy négycsillagos szálloda visszaeső forgalmát.

A Kiepert-glóbuszok címmel rendeznek tudományos értekezletet 2009. október 6-án 10 órától a József Attila Tanulmányi és Információs Központban, melynek keretében bemutatjuk az Egyetemi Könyvtár és a Földrajzi és Földtani Tanszékcsoport által közösen restaurált 1883-ban, illetve 1892-ben készült iker-glóbuszokat.