Limuzinnal utazhatott az SZTE nyílt napjának nyertese

Idén talán egyetlen végzős gimnazista sem érkezett szalagavató báljára olyan stílusosan, mint Fekete Gábor. A szegedi Radnóti Miklós Gimnázium 12./A osztályának diákja a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) kémia szakján szeretne továbbtanulni. Ezért látogatott el az SZTE tavaly novemberi nyílt napjára, ahol egy nyereményjáték sorsolásán elnyerte a fődíjat: hófehér limuzinnal és saját sofőrrel érkezhetett 2012. január 21-én a szegedi Deák Ferenc Gimnáziumban tartott szalagavatóra.

Az élmény egyedül nem is lehetett volna az igazi, ezért barátnőjén és két barátján kívül a családja is elkísérte Gábort a kocsikázásra. A hatásos báli belépő előtt órákig autóztak a városban, csak a szegedi Városháza előtt álltak meg pár percre néhány fénykép kedvéért.

Limuzin

– Innen sietnünk kell tovább, a szalagavató előtt még el kell próbálnunk a táncokat, aztán hatkor kezdődik a bál – mesélte Gábor, hogyan folytatódik a szombat délután. Közben előkerült a csomagtartóból az elmaradhatatlan pezsgő is és a társaság sietve visszaült a neonfényes belső térbe, hogy továbbhajtsanak a szalagavatóra, élvezve a nem mindennapi fuvart.

PICT0363

 

 

További részletek:

http://www.delmagyar.hu/szeged_hirek/limuzinnal_a_szalagavatora/2260457/

 


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták

Higi_CsillaHigi Csilla – BBMK, zenetanár (ütőhangszer)

Óvodás korom óta zenélek, így már a kezdetektől egyértelmű volt, hogy ezen a vonalon megyek tovább. Hódmezővásárhelyen lakom, ezért az egyetem közelsége fontos szempont volt. A gyerekeket is nagyon szeretem, ezért választottam a zenetanár-képzést. Korábban több szegedi zenészbarátom mesélte, hogy milyen jó koncerteket, rendezvényeket szerveznek Szegeden, ez is vonzott a városban. Szerintem az SZTE sok lehetőséget biztosít a zenészként való érvényesüléshez.


Nagy_GergoNagy Gergő - BTK, szlavisztika-orosz, angol

Mindig is érdekeltek a külföldi Kultúrák, szerettem nyelveket tanulni. Azért választottam a BTK szlavisztika-orosz szakirányát, mert a Szegedi Tudományegyetem híres külföldi pályázati lehetőségeiről (például Erasmus-program), ahol kamatoztathatom az itt megszerzett tudást. Tehát a gyakorlatomat akár külföldön is eltölthetem. Ráadásul az orosz mellé második évtől lehetőségem nyílt felvenni az angol minort, amit szintén hasznosnak tartok a későbbi elhelyezkedésem szempontjából. A szegedi nyelv szak középpontjában a gyakorlat-orientáltság áll, ami igen fontos, ha valaki anyanyelvi szinten szeretne egy nyelvet elsajátítani.



További hallgatói vélemények >>>


Események