main

Információéhséget csillapított az Educatio kiállítás – SZTE nyílt nap: február 4-én

32 ezer látogatót vonzott a 12. Educatio kiállítás, ahol a Szegedi Tudományegyetem standjánál is több ezren kaptak információt a továbbtanulási lehetőségekről.

A többség az alapszakokról, az ösztöndíjjal támogatott helyek számáról és az önköltségi összegről érdeklődött. Az informálódásra további lehetőséget kínál a szegedi egyetem: 2012. február 4-én újból nyílt napot tart az SZTE.

– Egyszerre szólt diákoknak, szülőknek és tanároknak a 12. Educatio kiállítás, így a programok között mindhárom célcsoport megtalálhatta a maga számára fontos információkat – értékelte a hazai felsőoktatás legnagyobb börzéjét, a 138 kiállítót felvonultató budapesti rendezvényt szervező Educatio Nonprofit Kft. ügyvezetője, Kerékgyártó Sándor.

Az egyik legnépszerűbb stand a Szegedi Tudományegyetemé volt az Educatio két napja alatt, az ott érdeklődőket összesen 80 egyetemi vezető, oktató, hallgató tájékoztatta. A leggyakoribb kérdés: a „Mennyit és mennyiért?” volt. A legtöbben a felsőoktatásban a közelmúltban lezajlott változások iránt érdeklődtek, illetve a keretszámokról, az ösztöndíjjal támogatott helyek számáról és a fizetendő önköltségekről kérdeztek.

Január 31-ig megjelenik a Felsőoktatási felvételi tájékoztató hivatalos kiegészítése, amelyet – ahogy minden évben – mindenképp érdemes megvárni az elektronikus jelentkezés véglegesítésével vagy a jelentkezési lap kitöltésével, mivel előfordulhat, hogy egyes képzések feltételei megváltoznak – közölte az Educatión Princzinger Péter, az Oktatási Hivatal elnöke – miután egy diákokból álló kisebb csoport hangot adott a változtatásokkal kapcsolatos véleményének. Azt is kiemelte, hogy mindazoknak, akiknek van némi érdeklődése és affinitása a természettudományok iránt, azoknak érdemes erre a területre jelentkezniük, hiszen itt a legmagasabbak az állami ösztöndíjjal felvehetők keretszámai.

Az SZTE karonkénti külön pultokkal, látványos marketing eszközökkel fogadta a látogatókat. Ilyen volt például a tömegeket vonzó fogorvosi szék, az Angyal és Ördög jelmezes szegediektől ajándékba kapott és a „kiterjesztett valóság” kipróbálására alkalmas markerek, amelyek olyan fontos üzenetet erősítettek föl, mint hogy „SZEGED RÁD VÁR!” Az elsődleges cél persze az SZTE-standnál is a korrekt és részletes tájékoztatás volt. Számos szórólap és kiadvány segítette azokat is, akik nem tudták személyesen feltenni kérdéseiket.

– A szegedi képzésekről, a több nemzetközi rangsorban is előkelő helyen szereplő SZTE nyújtotta lehetőségekről a tájékoztatást folytatjuk. 2012. február 4-én, szombaton 9-15 óra között ismét nyílt napot tartunk, de most a Szegedi Tudományegyetem gyönyörűen felújított központi épületében, a Dugonics tér 13. alatt várjuk – többek között – érdekes előadással, egyfajta nyílt szülői értekezlettel a családokat. Az új felsőoktatási törvénnyel, a szegedi képzésekkel kapcsolatos kérdéseiket máris feltehetik az egyetem honlapján, a http://www.u-szeged.hu/szte-nyiltnapreg felületen. Ezekre a kérdésekre is válaszol, illetve a fiatalok jövőjét érintő, továbbtanulási stratégiájuk kialakításához ad szempontokat előadásában Homoki-Nagy Mária, a Szegedi Tudományegyetem oktatási rektor-helyettese. Ugyanis a technikai tudnivalók, hasznos információk mellett több olyan tipp is elhangzik, fény derül olyan részletekre is, amelyekre érdemes odafigyelnie a felvételizőnek. Ugyanakkor a 12 kar, a szegedi kutatóegyetem keresztmetszetét kapják meg az érdeklődők – sorolja Gusztosné Thékes Andrea. Az SZTE Marketing és Kommunikációs Igazgatósága beiskolázással is foglalkozó PR-referense hangsúlyozza: az SZTE-nyílt napon fontos információk hangzanak el – többek között – a külföldi nyelvtanulási és ösztöndíj lehetőségekről, a diákéletről, az önköltséges szakokra jelentkezőknek nyújtott új ösztöndíjakról, a kollégiumi lehetőségekről. – Azért is érdemes ellátogatni az SZTE február 4-i nyílt napjára, mert segítséget nyújtunk a felvételi jelentkezési lap kitöltésében. Itt a lehetőség az általános tájékozódásra, az SZTE-vel való ismerkedésre az alsóbb évfolyamra járó diákoknak is. A programból persze most sem marad ki a játék: meglepetéssel, ajándékokkal várjuk a diákokat, szülőket, pedagógusokat.

A nyílt nap honlapja elérhető a www.u-szeged.hu/nyiltnap oldalon.


Az SZTE február 4-i nyílt napján a program:

9-15 óra: Tájékozódás az SZTE 12 kari standjánál az Átriumban;

11 órától: Szülői értekezlet keretében az új Felsőoktatási törvény kapcsán tájékoztatót tart az SZTE oktatási rektorhelyettese Prof. Dr. Homoki-Nagy Mária a Díszteremben.

9-15 óra: A jelentkezési lap kitöltése a rendelkezésre álló számítógépeknél (segítséget ad az SZTE) a földszinti 5. teremben

Egész nap:UNIFACE regisztrációs lehetőség az Átriumban

A programra várjuk a jelentkezési lapjukat most beadó 12-13. osztályosokat és a felsőoktatásba való jelentkezést fontolgató 9-10-11. osztályosokat, továbbá a szülőket, pedagógusokat.

Helyszín: a Szegedi Tudományegyetem főépülete (Szeged, Dugonics tér 13.)

Regisztráció a nyílt napra, illetve előzetes lehetőség a kérdezésre

 

 


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Horvath_FiorellaHorváth Fiorella - MK, műszaki menedzser

Főként a közösségi élet vonzott a Szegedi Tudományegyetemre. Műszaki menedzser szakon tanulok, az fogott meg benne, hogy a dolgok műszaki és a gazdasági részébe is bele tudok látni. Ráadásul nagyon jó lehetőségek vannak az egyetemen például: egy logisztikai tárgy keretében például elutazunk Brüsszelbe, hogy feltérképezzük az ottani repülőteret. Az itt tanulók valóban egy kis csapatot alkotnak. Viszonylag kevesen járunk az MK-ra a többi karhoz képest, ezért ismert mindenki mindenkit, és mindig egymás segítségére tudunk lenni. Ráadásul a diákélet is fantasztikus, csak ajánlani tudom mindenkinek.


Balogh_LaszloBalog László - ETSZK, gyógytornász

Világ életemben az egészségügy iránt vonzódtam. Talán ezért jelentkeztem először biológia szakra, ami nem vált be. Később gyógymasszőrködéssel foglalkoztam, ott ismertem meg nagyon sok olyan embert, akik az SZTE ETSZK gyógytornász szakára járnak. Megtetszett a tudás, amit ők képviselnek, ezért eldöntöttem, hogy én is ide akarok járni. Azért a Szegedi Tudományegyetemet választottam, mert itt olyan gyakorlatorientált a gyógytornászképzés, mint sehol máshol az országban. A gólyatábor és kari bulik is nagyon jók, összességében mindennel meg vagyok elégedve.



További hallgatói vélemények >>>


Események