Bio_5

Megújult a Szegedi Tudományegyetem Füvészkertje – újra várja a látogatókat

Az országszerte nagy népszerűségnek örvendő intézmény falai mögött az elmúlt időszakban 80 millió Forintból valósultak meg fejlesztések: multifunkcionális épülettel, újra aszfaltozott utakkal, felfrissített Japánkerttel, azon belül egy új tori kapuval, és egy megújult rendszertani gyűjteménnyel lett gazdagabb a Szegedi Tudományegyetem Füvészkertje az elmúlt hónapokban.

A beruházásra 80 millió Forintot fordított az intézmény, ennek egy része önerőből, - azaz az elmúlt években félretett bevételéből - egy másik része pedig az egyetem központi támogatásával valósulhatott meg.

 

- A bejárathoz felhúzott, új épületben a pénztár mellett egy büfé, egy női és egy férfi mosdó, valamint egy terasz is helyet kapott, ahol több esemény is megrendezhetővé válik, ha mindazt a koronavírus-járvány megfékezésének érdekében bevezetett szabályok is lehetővé teszik. Ilyenek lesznek például a különböző tematikára épülő kiállítások, vagy a gyermekeknek szánt, csoportos foglalkozások. Ha lehet, megszervezzük a Levendula és Lótusz Napokat is, amelyek során az említett teraszt szintén kihasználjuk majd – emelte ki Németh Anikó, a Szegedi Tudományegyetem Füvészkertjének vezetője.


Fuveszkert
A Füvészkertben készült galéria a fenti képre kattintva érhető el.

 

Az igazgatónő elmondta: a több, mint egy kilométer hosszú területet felölelő aszfaltozásnak köszönhetően a betonnal borított utak is sokkal biztonságosabban járhatók a Füvészkertben az ott dolgozók és a látogatók számára is.

 

A beruházásra illetve a fejlesztések kivitelezésére akkor került sor, amíg az SZTE Füvészkert zárva tartott 2020 őszén, illetve 2021 első negyedévében a pandémia miatt. Május elején azonban a Magyar Közlönybe foglalt rendelet alapján a Füvészkert is megkezdhette újbóli működését.

 

Az intézmény vezetője hangsúlyozta: a botanikus kert továbbra is védettségi igazolvány nélkül, bárki számára megtekinthető, a trópusi üvegház azonban egyelőre zárva marad. A lepkeház, a páfrányház és az orchidea ház a védettségi igazolvánnyal rendelkezők számára viszont már szabadon elérhető. A maszkviselés az intézmény teljes területén kötelező.


SZTEInfo - Pósa Tamara

Fotó: Sahin-Tóth István


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Csizmar_Adrienn_felveteliCsizmár Adrienn- BTK, szlavisztika-orosz

Szegediként sok jót hallottam az SZTE-ről, és egyáltalán nem akartam itt hagyni a várost és a barátaimat sem. Ezért is döntöttem a lengyel helyett inkább az orosz mellett, hiszen az előbbit csak Pesten tanulhattam volna. Legjobban a TIK tetszik az egyetemen. Nagyon hallgatóbarát, és itt tényleg minden eszköz megvan a nyugodt tanuláshoz. Ez egy olyan hely, ahova szívesen járok vissza mindig.




Krizsan DaniellaKrizsán Daniella – BTK, szabad bölcsészet

A felvételi előtt a kommunikáció, a média és a nyelvtudományok érdekeltek. Végül szabad bölcsészet szakra jelentkeztem, mert így szakiránynak a kommunikáció- és médiatudományt vettem fel, minor képzésnek pedig a nyelvtechnológiát. A szakon családias a környezet, a tanárok szinte olyanok, mintha segítőkész szülőként lennének mellettünk. Mesterképzésre is szeretnék jelentkezni, kommunikáció- és médiatudomány szakra, ahol majd a humánkommunikáció kutatásra szeretnék specializálódni. Célom, hogy kifejlesszek egy olyan módszert, amivel az emberek gyorsabban tanulnának meg idegen nyelveket.




További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *