Kreatív Tudományos Program Középiskolásoknak a TTIK-n

Ismét megrendezik az SZTE Természettudományi és Informatikai Karán a középiskolai diákoknak szóló kétnapos matematikai, fizikai és informatikai versenyeket. Az április 5-6-ai eseményen a diákok bemutathatják sikeres és izgalmas pályamunkáikat, laborlátogatásokon, bemutatókon és workshopokon vehetnek részt.

2017 óta minden évben megrendezi az SZTE Természettudományi és Informatikai Kara a Kreatív Tudományos Program Középiskolásoknak elnevezésű kétnapos tudományos eseményt. A két nap alatt három országos verseny döntőjét tartják, valamint a középiskolás diákoknak lehetősége nyílik találkozni a tudományterületek egyetemi és ipari képviselőivel. A részt vevő diákok az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetség (EJMSZ) közreműködésével szervezett izgalmas laborlátogatásokon, bemutatókon és workshopokon is részt vehetnek.


A Szegedi Tudományegyetem készségfejlesztő és kommunikációs programjainak megvalósítása a felsőoktatásba való bekerülés előmozdítására és az MTMI szakok népszerűsítésére (EFOP-3.4.4-16-2017-00015) pályázat keretében megvalósuló versenyek során a diákok a fizika, matematika és informatika területein mérettethetik meg magukat a TTIK három, sok éves múlttal rendelkező versényenek döntőjén és zárórendezvényén.


A Játsszunk fizikát! versenyt idén Telkes Mária, a napenergiát kutató tudósnő emlékének jegyében szervezték meg. A verseny három fordulóból állt, melyre a diákok január és február között nyújthatták be kísérleteiket, pályamunkáikat. A legügyesebb, legötletesebb beküldők jutalomban részesülnek és bemutathatják izgalmas kísérleteiket is a rendezvényen.


A Polygon pályázatra középiskolások jelentkezhettek, és küldhették be dolgozataikat, a középiskolai matematikához kapcsolódó problémák és érdekességek témakörében. A legjobb dolgozatok készítői pénzjutalomban részesülnek.


Az informatika iránt érdeklődő középiskolások az V. Szegedi Innovatív Informatika Versenyre jelentkezhettek két szekcióban. A műszaki informatika szekcióban a diákok feladata megépíteni vagy már meglévő elemekből összeállítania egy rendszert, amelyhez a szükséges programot is saját maguk készítik el. Az informatika szekcióban pedig egy szoftvert kell készíteniük a tehetséges középiskolásoknak.


A rendezvény első napján a pályázó diákok mutatják be sikeres és érdekes munkáikat, illetve a legügyesebbek díjazására is sor kerül. Az esemény második napján a résztvevők interaktív előadásokon és játékos versenyeken vehetnek részt az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetség szervezésében.


A programról további információ itt.


ACULATI_ELEMinfoblokk_kedv_final_CMYK__ESZATámogató pályázat: A Szegedi Tudományegyetem készségfejlesztő és kommunikációs programjainak megvalósítása a felsőoktatásba való bekerülés előmozdítására és az MTMI szakok népszerűsítésére.
Pályázati azonosító: EFOP-3.4.4-16-2017-00015


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Sisak_MagdolnaSisák Magdolna - GTK, pénzügy-számvitel

Azért jöttem ide, mert nővérem is gazdasági szakon végzett, és mondta, hogy ez előnyös a munkaerőpiacon, mert elég jó helyen tudott vele elhelyezkedni. Eddig nincsenek negatív élményeim, bár sokat kell tanulni, de tetszik nagyon a kar, és maga a szak is, ajánlom másoknak is. Diákközpontú, gyakorlatias az oktatás, hasznos ismeretekre teszünk szert.




Juhasz_Zsolt_kiemeltJuhász Zsolt - GTK, gazdálkodási és menedzsment

Azért választottam Szegedet, mert hiába nagy egyetemvárosról van szó, mégis nagyon otthonosnak éreztem a hangulatát minden korábbi látogatásom során. Nagyon jó, hogy minden közel van a városban, és egy-egy jó buli után egyszerűen hazajuthatok. Nagyon jó a közösség is itt, mindenki nagyon barátságos.


További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.