_MG_5233

Az egyetemi továbbtanulást támogató programjait fejleszti az SZTE

Az egyetemi továbbtanulást, ezen belül természettudományos, mérnöki és informatikai képzéseket népszerűsítő négyéves programot indított európai uniós támogatással a Szegedi Tudományegyetem.

A 2021 májusáig tartó projekt célja, hogy növelje az egyetemre felvételiző diákok arányát, elsősorban a hátrányos helyzetű járások középiskolásai között. A projekt során – igazodva a munkaerőpiac igényeihez – kiemelt figyelmet kap a természettudományos, mérnöki és informatikai képzési terület, amellyel az egyetem célja az eddigi beiskolázási programok fejlesztése és a leendő hallgatók körének szélesítése.

 

Az egyetem fejleszteni kívánja a középiskolások felsőoktatásba jutását segítő szolgáltatásait: kihelyezett nyílt napokat, nyári táborokat, felkészítő rendezvényeket szervez, online és nyomtatott kiadványokkal támogatja a diákok és szüleik „pályaorientációs” tájékozódását. Az innovatív kezdeményezés egyik fontos eleme a tehetséggondozás és a tehetségek felkutatása, tanulmányi versenyek, mentorprogramok szervezése. A diákok kutatóműhelyeket, laboratóriumokat, gyárakat, üzemeket meglátogatva ismerkedhetnek meg a tudományos és mérnöki munka részleteivel, így a felvételizők az egyetem kínálta lehetőségek mellett képet kaphatnak jövőbeli életpályájukról.

 

A következő hónapokban honlapok és mobilalkalmazások készülnek bemutatva az egyetem pályaorientációs, oktatási, képzési portfólióját, valamint kutatási eredményit. A fejlesztések célja, hogy azok a diákok is részletesen tájékozódhassanak, akik nem tudnak személyesen részt venni az egyetem beiskolázási rendezvényein, de érdeklődnek az intézmény által nyújtott lehetőségek és szolgáltatások iránt.

 

A középiskolások mellett a programokba bevonásra kerül az általános iskolás korosztályt is, ahol a cél elsősorban az érdeklődés felkeltése a különböző tudományterületek, szakmák iránt – elősegítve ezzel a későbbi középfokú továbbtanulási irány kiválasztását.


Az SZTE és az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetség konzorciuma „A Szegedi Tudományegyetem készségfejlesztő és kommunikációs programjainak megvalósítása a ACULATI_ELEMinfoblokk_kedv_final_CMYK__ESZAfelsőoktatásba való bekerülés előmozdítására és az MTMI szakok népszerűsítésére” című (EFOP-3.4.4-16-2017-00015) pályázat megvalósítására összesen 809 811 273 forint vissza nem térítendő támogatást nyert.


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


kartali_tunde_felveteliKartali Tünde - TTIK, biológia PhD

Újvidéken, szerb nyelven fejeztem be a mesterképzést. De mindig is szerettem volna az anyanyelvemen továbbtanulni, mikrobiológiával foglalkozni. Ezért jelentkeztem az SZTE Biológia Doktori Iskolájába. Szegedet mindig is szerettem. Régóta tisztában vagyok azzal is, hogy az itteni egyetem minőségi képzést biztosít, az SZTE Mikrobiológiai Tanszékéről csak jót hallottam. Ezért választottam a Szegedi Tudományegyetem doktori képzését.





vecseri-zitaVecseri Zita – MGK: környezetgazdálkodási agrármérnök

Továbbtanulásnál meg se fordult más egyetem a fejemben, csak az SZTE. A tanárok szakmailag jól felkészültek, a sok gyakorlati óra és a tanulmányi kirándulások pedig remek gyakorlatszerzési lehetőséget biztosítanak. Szeretek Szegeden egyetemista lenni, sok lehetőséget és kedvezményt kapnak a hallgatók. Kedvenc helyem a partfürdő, itt tartják a SZIN-t és az Összegyetemi gólyatábor, ami gólyáknak kötelező.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *