2020. január 23.
Bizonyára Te is gondolkodtál már azon, hogy adhat-e többet az egyetem a tanulásnál? A választ az SZTE+ programban találod, amely lehetőséget ad arra, hogy élmény legyen az egyetemista élet. Hatala Dórát az Általános Orvostudományi Kar hallgatóját a program kihívásairól és személyes élményeiről kérdeztük.
– Miért csatlakoztál az SZTE+ programhoz?
– Tavaly augusztus elején láttam, hogy van egy ilyen lehetőség, és jó mókának találtam, hogy kihívásokat teljesítek. Volt időm megcsinálni a feladatokat, és úgy voltam vele meglátjuk mi lesz belőle.
– Milyen kihívásokat kellett teljesíteni? Melyik volt a kedvenced?
– Az egyik kedvenc feladatom a Neptun átszínezése volt, csak át kellett állítani a színt és megírni, hogy milyen. Ezen kívül a Füvészkert megismerése egy nagyon hangulatos program, meg a Hop-on-hop-off busszal való utazás is egy igazi élmény volt. Ezek a bronz kihívásokban találhatóak, az ezüst kategóriában már nehezebb dolgokat kellett teljesíteni. Például önkénteskedni kellett, meg egy egyetemi csapathoz csatlakozni, ezek már jóval több időt igényeltek.
– Volt olyan feladat, amit nehéznek találtál?
– A prózaíró pályázat nem állt a képességeimhez közel, de végül megcsináltam, és beadtam a pályázatot. Hazafelé a vonaton volt elég időm végiggondolni és megírni, majd kiderül mi lesz az eredménye.
– Mennyire összeegyeztethető a tanulmányaid mellett az SZTE+ kihívásai?
– A bronz kihívásokat legfőképp még augusztusban csináltam meg, de szerintem vannak olyan kihívások, amik kikapcsolódásnak is jók, például ha moziba kell menni. Az ezüst kihívásoknál meg azt találtam motiválónak, hogy a feladatok teljesítése után lehetőség van 30 perccel hamarabb jelentkezni a vizsgákra, ami nagy segítség. Voltak még olyan feladatok, amiket alapból is terveztem az egyetemen, például csatlakozni egy csapathoz, így jól jött, hogy ezt is be tudtam írni egy kihívásnak.
– Milyen jutalmakban részesültél a programban?
– A bronz kihívások után egy kitűzőt kaptunk, illetve egy oklevelet, amit Szakál Péter oktatási igazgató adott át. Lehetőségünk volt még a Mérnöki Karon csokoládét készíteni, ami egy igazán érdekes program volt.
– Négy kategória található a kihívásoknál: professzionális, ötletgyáros, megvalósító, és felfedező. Melyik kategóriát találtad szimpatikusnak?
– Szerintem az ötletgyáros az, ami a legközelebb áll hozzám. Szeretek ötletelni, és a kreativitást is bele kell vinni ezekbe a kihívásokba. Sokat kell tanulni, és jó érzés, hogy mással is lehet foglalkozni, így más fele mennek a gondolataim, és más dolgokon is tudok agyalni.
– Mennyire segítette a beilleszkedésed az SZTE+?
– A bronz kihívások teljesítése után már találkoztunk a szervezőkkel, és nekem ez segítség volt, mert tudtam kérdezgetni a többiektől, hogy mit hogyan kell csinálni. A közösség szempontjából az is jó, hogy együtt is lehet a feladatokat teljesíteni.
Az SZTE+ programhoz bárki csatlakozhat, aki szereti a kihívásokat. A hallgatóknak különböző feladatokat kell teljesíteniük, amik segítségével olyan kompetenciákat szereznek, amik felkészítik őket a munkaerőpiaci elvárásokra, és fejlesztik a problémamegoldó és vállalkozói képességüket. A programban található kihívásokat bronz, ezüst és arany fokozatba sorolják. Ezek egymásra épülnek, és fokozatról-fokozatra egyre nehezebb teljesíteni a kihívásokat. A programhoz a CooSpace felületen csatlakozhatsz.
SZTEinfo: Mátó Gábor
Fotó: Móczár Dóra