Ez a tíz legnépszerűbb műszaki alapszak a 2018-as felvételin

Hányan jelentkeztek a 2018-as felvételin a műszaki alapszakokra? Melyek a legnépszerűbb alapképzések? Itt találjátok az összes és az első helyes jelentkezők számát.


Messzemenően a gépészmérnöki képzés a legnépszerűbb alapszak a műszaki képzések között, majdnem ötezren jelölték meg a jelentkezési lapon, közülük pedig 2745-en sorolták az első helyre ezt a képzést. A következő táblázatban megnézhetitek, hányan szeretnének bejutni műszaki alapszakokra.


Képzés Összes jelentkező Első helyes jelentkezők
gépészmérnöki 4948 2745
műszaki menedzser 2977 1175
villamosmérnöki 2855 1684
mechatronikai mérnöki 1879 882
járműmérnöki 1714 741
logisztikai mérnöki 1410 606
építőmérnöki 1352 699
biomérnöki 1129 318
környezetmérnöki 987 304
építészmérnöki 927 419


Előzetes ponthatárt ezen a képzési területen is húztak a 2018-as felvételi időszak kezdetén, a felsoroltak közül azonban csupán csak egy szaknál, méghozzá a műszaki menedzser képzésnél. 320 pontot határoztak meg központilag ennél a szaknál.


műszaki


Ezen a képzésen csak azok szerezhetnek állami ösztöndíjas helyet, akik elérik ezt a ponthatárt függetlenül attól, melyik felsőoktatási intézmény ilyen képzésére jelentkeznek. Fontos, hogy az elmúlt években többször volt példa arra, hogy az előzetes ponthatárokon változtattak, a legtöbbször a jelentkezők száma és teljesítménye miatt pár ponttal emelkedett a limit.


A különböző szakokon a jelentkezők által szerzett összpontszám alapján kialakított egységes rangsorolás, az intézmények kapacitása, valamint egyéb szempontok figyelembevételével várhatóan 2018. július 25-én határozzák meg a felvételi ponthatárokat.


Forrás: eduline.hu


esza_felso

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Olasz_BalazsOlasz Balázs - ZMK, előadóművész – klasszikus orgona

Mindig is tudtam, hogy zenész akarok lenni, már ötévesen a rádiót hallgatva operákat énekeltem. Később jött a zongora szeretete. Általános iskolában azt mondtam, hogy zongoraművész leszek, ez annyiban módosult, hogy orgona lett belőle. Békéscsabára jártam zenei konzervatóriumba, és a nyári kurzusok során volt szerencsém Szegeden is zenélni, ekkor szerettem bele a városba. Hogy miért pont Szegedet választottam a zenei pályám szempontjából? Mert ezen az egyetemen nagyon magas színvonalúan tanítanak, és közel van a lakóhelyemhez. Plusz megtalálható a városban az a pezsgés (koncertek sorozata), amire egy zenésznek szüksége van.




Balogh_RamonaBalogh Ramóna - TKK, magyar-, média-, mozgókép-, és kommunikációtanár

Ezzel a képzéssel a későbbiek során nagyobb esélyem van a munkaerőpiacon való elhelyezkedésre, és szerintem a kommunikáció bármely munkaterületen kifizetődő. Azért ezt a szakot választottam, mert kisgyermekkorom óta szerelmese vagyok a magyar nyelvnek, a magyar irodalomnak, és ehhez a kommunikáció mint olyan, elválaszthatatlan dolog.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • április 22.
    11:00 - 18:00
    A 2024-es felvételi eljárástól kezdődően a felsőoktatásba jelentkezők a felvételiben megszerezhető 100 többletpontot az intézmények kínálatából gyűjthetik össze, tehát a lista intézményenként eltérő lehet, emiatt az intézményi pont elnevezést kapta 2024-től. A Szegedi Tudományegyetem 12 karon több, mint 380 szakon kínál lehetőséget a továbbtanulásra nappali, levelező és távoktatás tagozaton országos beiskolázással.