Szabadkán és Zentán is bemutatkozott az SZTE

Kihelyezett nyílt napot tartott január 24-én a Szegedi Tudományegyetem a szabadkai Kosztolányi Dezső Tehetséggondozó Gimnáziumban és a Zentai Gimnáziumban. A vajdasági magyar diákok a felvételi rendjéről tudható aktuális információkról, az SZTE képzéseiről kaptak tájékoztatást.

– Számunkra nagyon fontos és hasznos információk hangzottak el. Jó tudni, hogy a szerb nyelvtudásért is kaphatunk pontot a magyarországi felvételinél. Arra is kíváncsiak voltunk, hogy a sokat emlegetett 16 „mostoha” szakon milyen magasak a ponthatárok – hallottuk Nemes Bencétől. A Zentai Gimnázium végzős, sport szakos diákja évfolyamtársaival együtt hallgatta végig az SZTE kihelyezett nyílt napján, január 24-én az iskola rendezvénytermében Kothencz Mihály előadását. Az SZTE BTK Dékáni Hivatal osztályvezetője többek között a felvételi eljárás menetéről, a szükséges dokumentumokról beszélt a középiskolásoknak a szabadkai, majd a zentai gimnáziumban. Az előadások után a diákok mindkét helyszínen „megrohamozták” a karok asztalait, ahol a képviselőknek feltehették további kérdéseiket a képzésekkel kapcsolatban.

 

– Vagy fogorvos szeretnék lenni, vagy a biológia szakra jelentkezem. A pontszámításra voltam nagyon kíváncsi, megkönnyebbültem, mikor megtudtam, hogy az érettségi szakdolgozatunkra is kaphatunk pontokat – mondta Árpa Ágnes. A Zentai Gimnázium végzős tanulója elmagyarázta: Szerbiában a diákoknak magyar nyelvből kötelező érettségizniük, ezenkívül matematikából vagy egy idegen nyelvből, valamint egy választott tantárgyból szakdolgozatot írnak. – Nekünk könnyebb az érettségi, de ha Magyarországon szeretnénk továbbtanulni, emelet szintű vizsgát is kell tennünk a választott szakhoz előírt tantárgyból – summázták a diákok, akik az előadásból megtudták: emelt szintű érettségire előre be kell jelentkezniük. Erről a www.oh.gov.hu weboldalon tájékozódhatnak. Kothencz Mihály azt tanácsolta a fiataloknak, hogy folyamatosan informálódjanak a felvi.hu-ról, és ne hagyják az utolsó pillanatra az elektronikus jelentkezési lap leadását.

 

A vajdasági magyar diákok kérdéseikkel az SZTE EHÖK zentai Külkapcsolati Irodájához is fordulhatnak (Zenta, Posta utca 11., 024/814-070, e-mail: kki.zenta@gmail.com). Szegedinszki Krisztiántól, az iroda munkatársától megtudtuk: minden nap, meghatározott ügyeleti rend szerint tartanak nyitva. Kollégáival segítik a továbbtanulás előtt álló diákok ügyintézését, széles körű tájékoztatást nyújtanak a továbbtanulás, a felvételi eljárás kapcsán, és a diplomaszerzés után a honosítási folyamatot is megkönnyítik.

 

Láda Flóra, az SZTE EHÖK Külügyi Bizottság elnöke kiemelte: fontos feladatuk többek között a diákok informálása az ösztöndíjakkal, csereprogramokkal, konferenciákkal, találkozókkal, diáktáborokkal, nemzetközi diákélettel kapcsolatban is. Továbbá az SZTE EHÖK ügyviteli rendjébe tartozó dokumentumok fordítása és hitelesítése, valamint áthallgatási programok szervezése is tevékenységükhöz tartozik.

 

Bobkó Anna


szerbia galéria
A szerbiai nyílt napon készült képek itt megtekinthetők

esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Spitzer BarbaraSpitzer Barbara – BTK – anglisztika

Szeged és a Szegedi Tudományegyetem is nagyon diákközpontú. Sokkal gyakorlatiasabb az oktatás, mint más egyetemeken, és rengeteg lehetőséget kínál a hallgatóinak. Ugyanez elmondható a városról is, hiszen rengeteg kedvezményt adnak a diákoknak, melyekkel nagyon sokat lehet spórolni. Így pedig egy kicsit az egyetemista élet is könnyebbé válik.






FelsoDorottyaFelső Dorottya- SZTE-BBMK

A zenei oktatás miatt jöttem Szegedre. Már középiskolásként is itt tanultam a SZTE Vántus István Gyakorló Zeneművészeti Szakgimnáziumban és nagyon megszerettem Szegedet. Egyértelmű volt, hogy a Szegedi Tudományegyetemet választom. A zongoratanárnőmmel már majdnem 10 éve dolgozunk együtt. Az ő személye szakmailag és emberileg is meghatározó számomra. Szeged az otthonommá vált, hisz minden barátom itt él és sok emlék köt ide.


További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.