szesz

Tovább nőtt a Szegedre jelentkezők száma

A 2009-es tavaszi felvételi időszakhoz képest ezerrel többen, 19 079-en választották továbbtanulásuk helyszínéül a Szegedi Tudományegyetemet, amely továbbra is a legnépszerűbb vidéki felsőoktatási intézmény, s országos összesítésben is csak az ELTE előzi meg.

Az SZTE a legnépszerűbb vidéki egyetem! A 2010-2011-es tanévre benyújtott több mint 140 ezer jelentkező közül – az adatok április 10-i feldolgozottsága szerint – 26 739-en választották az ELTE-t, 19 079-en az SZTE-t, a harmadik legnépszerűbb intézmény pedig a Debreceni Egyetem lett 18 946 felvételizővel. A statisztikák áttekintéséből kitűnik, hogy folytatódott az az elmúlt években megfigyelhető tendencia, hogy a diákok körében a kisebb vidéki főiskolák rovására növekszik a nagy tudományegyetemek népszerűsége.

A Szegedre jelentkezők több mint fele, 10 875 diák az SZTE-t jelölte meg első helyen, 2009-ben ez a szám 10 159 volt. Nappali tagozatra alapképzésre vagy egységes osztatlan képzésre 12 271-en adták be jelentkezésüket az SZTE-re, mesterképzésen pedig 3270-en kívánnak továbbtanulni Szegeden. Államilag támogatott képzésre – amely országos keretszáma a tavalyi évhez hasonlóan 56 ezer – 17 054-en jelentkeztek a vidék legnépszerűbb egyetemére.

Az SZTE-n belül a legtöbb potenciális gólyával a Bölcsészettudományi Kar büszkélkedhet, ahova 5167-en – közülük 2375-en első helyen – jelentkeztek. A képzeletbeli dobogó második helyén szinte holtversenyben a Természettudományi és Informatikai Kar (4683 jelentkező) és a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar (4640 jelentkező) áll. A jogi karon 2482-en, a Gazdaságtudományi Karon 2011-en, az orvosi fakultáson pedig 1574-en szeretnének továbbtanulni. Jelentősen – több mint száz fővel – nőtt a jelentkezők száma az Egészségtudományi és Szociális Képzési Karon (1215 felvételiző), is kiválóan szerepelt a Mérnöki Kar is, a szegedi műszaki fakultást a 2009-es 784-hez képest idén 929-en választották. Azoknak a fiataloknak a számai is emelkedett, akik Szegeden szeretnék megszerezni az immár doktori címmel járó gyógyszerész végzettséget, a GYTK-ra 562-en adták be jelentkezésüket. A Fogorvostudományi Karon 477-en, a vásárhelyi Mezőgazdasági Karon pedig 353-as tanulnának tovább. Bár az SZTE legkisebb kara, mégis kiugróan – a 2009-es 196-ról 338-ra – emelkedett a Zeneművészeti Karra jelentkezők száma.


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


ondrik-imolaOndrik Imola – ÁJTK: nemzetközi tanulmányok

Szegeden az egyetemi élet hatalmas, számos területen kipróbálhatjuk magunkat: írhatunk az egyetemi újságba, beléphetünk az egyetemi színházba, kórusba, különböző sportklubokba. Megannyi program segíti a külföldi tapasztalatszerzést és jövőnk tervezését is, például az Erasmus-tájékoztató és az Állásbörze.




Toth_Fanni_felveteliTóth Fanni - TTIK, programtervező informatikus

Az SZTE programtervező informatikus szakján igazán minőségi oktatást kapunk. Ami számomra pozitív, hogy tényleg azt kaptam, amire számítottam, amit hirdettek a nyílt napokon is. Ráadásul, ha valaki ügyes a programtervezésben még esélyt is kaphat, hogy a tanszékünkön dolgozzon. Sokan nem is tudják, de duális képzésben is lehet tanulni, ami nagyon sokat segít a gyakorlatias tapasztalatok megszerzésében, és az egyetem után komoly előnyt jelenthet ez a munkaerőpiacon.


További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

    Készítő