Nyito_URAP

Az SZTE tudományos teljesítménye a nemzetközi rangsorok szerint is kiemelkedő

A Szegedi Tudományegyetem a legjobbak között szerepel a University Ranking by Academic Performance (URAP) rangsoron. A tudományos publikációk mennyisége és minősége alapján összeállított listára felkerülő tizenkét magyarországi egyetem közül a Szegedi Tudományegyetem a második helyen végzett.

Az SZTE a dél-alföldi régió motorja, tudományos, társadalmi, gazdasági és kulturális hatása országosan és a határokon átívelően is érvényesül. Az intézményhez köthető sok kiváló szakember tudományos tevékenysége is ezt támasztja alá, akárcsak a különböző nemzetközi összevetések: a nemzetközi rangsorok a Szegedi Tudományegyetemet a top egyetemek között tartják számon.

A publikációs teljesítmény alapján összeállított University Ranking by Academic Performance a világ több mint 3000 legjobb egyeteme között rangsorolta az SZTE-t. A tavalyi év végén nyilvánosságra hozott listán 677. a szegedi egyetem, ezzel Magyarországon a 2. legjobb felsőoktatási intézmény, megelőzve a legtöbb fővárosi és az összes Budapesten kívüli hazai versenytársát.

A rangsort 2009-ben alapították az ankarai Middle East Technical University (METU) Informatikai Intézetében. A felsőoktatási intézmények világranglistáját 2010 óta évente jelenteti meg az URAP, amelynek célja, hogy a világ egyetemei számára olyan tudományos teljesítménymutatókon alapuló rangsorolási rendszert dolgozzon ki, amely megbízhatóan tükrözi a publikált eredményeik mennyiségét és minőségét.

Az URAP 2021-2022-es világranglistája 6 akadémiai teljesítménymutató alapján készült. A rangsor felállításához az adatokat a Clarivate bibliográfiai adatbázisából (Web of Science) és tudománymetriai adatbázisából (InCites) gyűjti a szervezet. A teljesítménymutatók alapját a 2016-2020 közötti tudományos közlemények jelentik, ezek számát, idézettségét, nemzetközi jellegét és hatását értékelve határozzák meg a rangsorban elért helyezéseket.

Az URAP 2021-2022 listája itt elérhető.

SZTEinfo


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Balogh_RamonaBalogh Ramóna - TKK, magyar-, média-, mozgókép-, és kommunikációtanár

Ezzel a képzéssel a későbbiek során nagyobb esélyem van a munkaerőpiacon való elhelyezkedésre, és szerintem a kommunikáció bármely munkaterületen kifizetődő. Azért ezt a szakot választottam, mert kisgyermekkorom óta szerelmese vagyok a magyar nyelvnek, a magyar irodalomnak, és ehhez a kommunikáció mint olyan, elválaszthatatlan dolog.



Krizsan DaniellaKrizsán Daniella – BTK, szabad bölcsészet

A felvételi előtt a kommunikáció, a média és a nyelvtudományok érdekeltek. Végül szabad bölcsészet szakra jelentkeztem, mert így szakiránynak a kommunikáció- és médiatudományt vettem fel, minor képzésnek pedig a nyelvtechnológiát. A szakon családias a környezet, a tanárok szinte olyanok, mintha segítőkész szülőként lennének mellettünk. Mesterképzésre is szeretnék jelentkezni, kommunikáció- és médiatudomány szakra, ahol majd a humánkommunikáció kutatásra szeretnék specializálódni. Célom, hogy kifejlesszek egy olyan módszert, amivel az emberek gyorsabban tanulnának meg idegen nyelveket.




További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *