2021. október 07.
Online és jelenléti oktatásra egyaránt alkalmas, korszerű eszközökkel felszerelt előadótermet adtak át a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Karán. A helyiség kialakítását, berendezését az Egis Gyógyszergyár Zrt. 15 millió forinttal támogatta.
A számos technikai újdonsággal és korszerű digitális oktatási eszközzel ellátott tanterem a jelenléti és az online oktatásra egyaránt alkalmas. Az újításoknak köszönhetően a hallgatók a távolból, fizikai korlátok nélkül is követhetik valós időben a Karon folyó, bemutatókkal kísért előadásokat. Emellett arra is van lehetőség, hogy az interaktív táblán megjelenített képi, illetve audiovizuális tartalmat felvételről később is visszanézhessék az érdeklődők.
A tanterem ünnepélyes átadóján Prof. Dr. Zupkó István, az SZTE Gyógyszerésztudományi Karának dékánja elmondta: a most átadott tanterem lehetőséget nyújt arra, hogy kiszélesítsék a külföldi felsőoktatási intézményekhez fűződő kapcsolataikat, hiszen a digitális lehetőségek alkalmakat biztosítanak arra, hogy élőben vehessenek részt a hallgatók valamely partnerintézmény kurzusain.
- Ez a helyiség, amit ezek után nem ötös teremnek, hanem Egis-teremnek nevezünk majd, mindent tud, amit egy XXI. századi oktatási és konferenciateremtől elvárunk. Februárban én voltam az első előadó a SZTE GYTK-n, aki innen tarthatott meg egy előadást, és minden túlzás nélkül azt mondhatom: nagyszerű érzés volt megtapasztalni azt, hogy a hallgatókkal egyszerre, egy időben halljuk és látjuk egymást. Meggyőződésem, hogy ez a fejlesztés nem csak oktatástechnikai felzárkózást tett lehetővé. A hallgatóink ugyanis olyan többlettudásra tehetnek szert, amelyet a későbbiekben munkahelyeiken is kamatoztatni tudnak majd. Így válik ez a fejlesztés sokunk hasznára. A szociális következménye is kiváló, hiszen az online térben kialakulhat a személyes kohézió is – mondta el Prof. Dr. Zupkó István.
- A digitalizáció nem cél, hanem eszköz – emelte ki köszöntőjében dr. András Klára, az Egis Gyógyszergyár Zrt. humánerőforrás-igazgatója. – A stabilitás a biztos jelen, az innováció a biztos jövő. Az innováció nem csak a gyógyszergyár falain belül fontos a számunkra. Támogatjuk a következő generációt is. Tudjuk ugyanis, hogy a biztos jövőhöz szükség van olyan együttműködésre, mint amilyen vállalatunkat a Szegedi Tudományegyetemhez fűzi – utalt az intézmény és a vállalat számos közös projektjére dr. András Klára, aki a korszerű technikai lehetőségeknek köszönhetően a teremavató ünnepségen online vett részt.
Ezt követően Spaits Tamás, az Egis Gyógyszergyár Zrt. Körmendi Gyáregységének analitikai fejlesztési laboratóriumvezetője osztotta meg videobejátszásban gondolatait, méltatva az Egyetem és az Egis között fennálló kutatói-oktatói együttműködést.
A rendezvényt szakmai előadás zárta. Barta-Lévai Zsuzsanna, az Egis Gyógyszergyár Zrt. nemzetközi digitális betegközpontú megoldások menedzsere a gyógyszeriparban uralkodó digitalizációs trendeket mutatta be a hallgatóknak. A diákok képet kaptak arról is, e téren milyen feladatok, kihívások várnak a jövő gyógyszerészeire annak érdekében, hogy tudásukat folyamatosan frissen, naprakészen tarthassák.
A Szegedi Tudományegyetemet és az Egis Gyógyszergyár Zrt.-t számos közös projekt fűzi össze. Együttműködésük keretében indult el az SZTE-n – a vidéki egyetemek közül elsőként – a Gyógyszeripar A-tól Z-ig kurzus, amelyen az Egis szakemberei vezetik be a hallgatókat a gyógyszeripari folyamatokba. Emellett a közelmúltban lezárult, új galenikus gyógyszerek fejlesztését célzó GINOP-2.2.1.pályázaton is – több konzorciumi partnerrel együtt – közösen dolgoztak a Szegedi Tudományegyetem és az Egis Gyógyszergyár Zrt. munkatársai. A közös projektek sorában újabb állomás az SZTE Gyógyszerésztudományi Kar rendkívül korszerű tantermének a kialakítása is. A digitális fejlesztések az Egis Gyógyszergyár Zrt. 15 millió forintos támogatásából valósultak meg.
SZTEinfo
Fotó: Samu Angelika