SZTE_rektori_hivatal_2020

Két EUGLOH-s rendezvénnyel indult az ősznek az SZTE

A Szegedi Tudományegyetem szervezésében zajlott le két online nemzetközi rendezvény szeptemberben. A “MaPLaS+S entrepreneurial skills and self-audit pitching” tréningen 2020. szeptember 21-25, a EUGLOH Tudományos Diákköri Konferencián pedig szeptember 28-30 között vehetettek részt a hallgatók.

A MaPLaS+S tréning azoknak a PhD hallgatóknak lett meghirdetve, akik mind a vállalkozásokkal kapcsolatos gazdasági tudásukat, mind a leendő vállalkozásuk kreatív kialakításához és népszerűsítéséhez szükséges készségeket kívánták elsajátítani. Az öt tematikus nap egy-egy nagyobb témakört ölelt fel: üzleti tervezés elmélete, üzleti tervezés gyakorlata, jogi háttér, soft-skill fejlesztés és egy self-audit (belső elemzés) verseny.


A Tudományos Diákköri Konferencia három napja alatt plenáris üléseken számos vendégelőadót hallgathatott meg a közel 150 résztvevő. A konferencia prezentációi számos témát öleltek fel, közöttük az öregedés és demencia globális egészségügyi kihívásait, a fertőző és nem fertőző betegségeket, szív- és érrendszeri betegségeket, a víz és élelmiszer szennyezettséget és klímaváltozást, rákszűrést-és kezelést és antimikrobiális rezisztanciát, valamint egyéb, globális egészség témaköréhez tartozó prezentációkat is hallhatott a közöség.


Mindkét rendezvény az online térben valsóult meg az egyetemi Coospace platformon keresztül, amelyen a résztvevők élőben tudták követni az eseményeket. Mindkét eseményen több közösségi program is várta a hallgatókat: különböző kvízjátékokon tesztelhették tudásukat, kilométergyűjtő versenyen bizonyíthatták aktivitásukat, vagy éppen bebarangolhatták Szeged városát egy virtuális idegenvezetésen.


SZTEinfo


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Nagy_EvelinNagy Evelin - GYTK, gyógyszerész

Idehaza Szegeden a legszínvonalasabb a gyógyszerészképzés, ezért is jöttem az SZTE-re az ország másik feléből. Jók a tapasztalataim, bár nagyon nehéz, sokat kell tanulni, de végig lehet csinálni. Gyógyszerészekből hiány van, így ha végzünk, garantált, hogy el tudunk a diplománkkal helyezkedni.



Krizsan DaniellaKrizsán Daniella – BTK, szabad bölcsészet

A felvételi előtt a kommunikáció, a média és a nyelvtudományok érdekeltek. Végül szabad bölcsészet szakra jelentkeztem, mert így szakiránynak a kommunikáció- és médiatudományt vettem fel, minor képzésnek pedig a nyelvtechnológiát. A szakon családias a környezet, a tanárok szinte olyanok, mintha segítőkész szülőként lennének mellettünk. Mesterképzésre is szeretnék jelentkezni, kommunikáció- és médiatudomány szakra, ahol majd a humánkommunikáció kutatásra szeretnék specializálódni. Célom, hogy kifejlesszek egy olyan módszert, amivel az emberek gyorsabban tanulnának meg idegen nyelveket.




További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

    Készítő