Nagy számban jelentkeztek elsőévesek az Egyetemi Vers-és Prózamondó Versenyre

Az idei évben is nagy volt az érdeklődés a hallgatók körében az NKI Kulturális Iroda versmondó versenye iránt. A jelentkezők között találni elsős egyetemistákat, de visszatérő hallgatók is vannak a mezőnyben. Az irodalom jegyében telik a november 25-én 17 órakor kezdődő verseny az egyetem központi épületében.

A Szegedi Tudományegyetem Nemzetközi és Közkapcsolati Igazgatóság Kulturális Irodája által meghirdetett Vers- és Prózamondó Versenyen a tehetséges SZTE-s hallgatók évről évre élnek a lehetőséggel, hogy bemutatkozzanak a közönség előtt. Idén sem lesz ez másképp.


A jelentkezők két általuk választott verssel, vagy prózával pályázhattak, amelyek közül az egyiknek lehetőleg kortárs szerző művének kellett lennie. Az így kialakult kortárs arcképcsarnokban találunk verseket Tóth Krisztinától kezdve Kányádi Sándoron át egészen Térey Jánosig. A kortársak mellett olyan kanonizált szerzők művei is megszólalnak, mint Kosztolányi Dezső, Pilinszky János, vagy az egykor a szegedi egyetemen tanuló Radnóti Miklós.


Összesen huszonhat SZTE-s hallgató jelentkezett a versenyre. Többségük versmondás kategóriában indul, de találunk a mezőnyben próza, sőt mesemondó fiatal egyetemistát is. A versenyzőknek közel a fele elsőéves, ami bizonyítja, hogy Szegedre minden évben szép számmal érkeznek a kultúrát kedvelő fiatalok. A hallgatók rangos szakmai zsűri előtt mutatkoznak be november 25-én, 17 órától. A zsűri elnöke Barnák László a Szegedi Nemzeti Színház Igazgatója.


Minden kedves érdeklődőt szeretettel várnak délután öt órai kezdéssel a Szegedi Tudományegyetem Dugonics téri központi épületében.


SZTEinfo


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Lukács PetraLukács Petra – BTK – néprajz

Szeged egyik pozitívuma, hogy nem túl nagy a város. Sok az egyetemista fiatal, és szinte mindenki tud segíteni a másiknak, ha szükséges. Éppen ezért itt elsőévesként sem tud elveszni az ember. Ezt segíti természetesen az is, hogy szinte minden egy helyen van. A legjobb szerintem, hogy a szórakozóhelyek, kávézókban eszmecserére is van lehetőség.





Tóth EnikőTóth Enikő – ÁOK – orvos

Szeretem Szegedet, nagyon barátságosak az emberek. A TIK-ben jó tanulni, ugyanis a hatalmas babzsákok, a klíma és a jó internet miatt kényelmesen lehet itt eltölteni a hosszú órákat. Szerintem nagyon színvonalas a képzésünk is, és egy versenyképes diplomát fogunk kapni. Élvezzük, hogy gyakorlatias az oktatás.





További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

    Készítő