IMG_4686

Egyedülálló együttműködést alakított ki az SZTE és az Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium

Az országban egyedülálló együttműködést alakított ki a Szegedi Tudományegyetem, Orosháza Város Önkormányzata, a Békéscsabai Tankerületi Központ és az Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium. A felek – a korábbi, 2011-ben megkötött megállapodást kibővítve – meghatározták a kölcsönös együttműködést az alapfokú és a középfokú köznevelés, a szak- és felnőttképzés, valamint a felsőoktatás területén.

A Szegedi Tudományegyetem, Orosháza Város Önkormányzata, a Békéscsabai Tankerületi Központ, az Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium a Dél-Alföld, ezen belül Orosháza és az Orosházi Kistérség, valamint Dél-Békés fejlődése szempontjából egyaránt fontosnak tartja, hogy az alföldi városban és vonzáskörzetében magas színvonalon együttműködést alakítsanak ki intézményeik bevonásával. Minden együttműködő partner számára stratégiai kérdés az eredményes alapfokú és középfokú köznevelési rendszer, a személyre szabott tehetséggondozás, a sikeres pályaorientáció, a pályaválasztás, a tankerület pedagógus és a gazdálkodó szervezetek munkaerő utánpótlásának biztosítása, melyhez a Szegedi Tudományegyetem partnerséget nyújt.


IMG_4655

 

Az együttműködés egyik fő célkitűzése, hogy közös és hatékony válaszok szülessenek a közoktatással és felsőoktatással szemben megváltozott társadalmi-gazdasági elvárásokra. A felek a régió oktatási hálózatának kiépítésére vállalkoztak a köznevelési rendszer és a felsőoktatás összekapcsolásán keresztül. Ugyanakkor a megállapodás lehetőséget biztosít a tanárhiány és a területi hátrányok enyhítésére, a minőségi oktatás megvalósítására.

 

Az intézmények „Az óvodától a diplomáig”, „Az óvodától a munka világáig”, és „A nyitott iskola tanuló társadalom” területeken alakítanak ki együttműködést. „Az óvodától a diplomáig”, valamint „Az óvodától a munka világáig” projektekben kialakítják és működtetik a „Tehetség – Híd” programot, amelynek célja – többek között – a tehetséges diákok felkutatása és az egyénre szabott tehetséggondozási programok működtetése. Az együttműködés lehetőséget biztosít arra is, hogy az orosházi gimnázium diákjai bekapcsolódjanak a Szegedi Tudományegyetem szakkollégiumi és tehetséggondozási programjaiba, míg a szegedi egyetem a továbbtanulásban, a pályaorientációban és pályaválasztásban nyújt segítséget a középiskolás diákoknak.


IMG_4665

 

„A nyitott iskola tanuló társadalom” program célja az élethosszig tartó tanulás társadalmi igényének és lehetőségének kiépítése, a munkaerő át- és továbbképzésének gazdasági szükségletekhez történő alakítása. A Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara a régió meghatározó szereplőinek munkaerő-piaci elvárásaira reagálva az Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium infrastruktúrájára építve 2019-ben mérnöki képzést tervez indítani Orosházán.

 

A megállapodást december 13-án, a Szegedi Tudománegyetemen írta alá Prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora, Dr. Fendler Judit, a Szegedi Tudományegyetem kancellárja, Dávid Zoltán, Orosháza Város polgármestere, Fésűné Bálint Gizella, a Békéscsabai Tankerületi Központ kabinetvezetője és Dr. Blahó János, az Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium intézményvezetője.


SZTEinfo

Fotó: Bobkó Anna


esza_felso

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Moczar_DoraMóczár Dóra - ÁJTK, jogász

Szegediként a pályaválasztás előtt nem is volt kérdés, hogy itt szeretném elkezdeni jogi tanulmányaimat. Emellett, egyedül az SZTE ÁJTK biztosít az országban modulválasztási lehetőséget, teret adva annak, hogy mindenki érdekeltségi körének megfelelő jogterületen bővítse ismereteit. A város hangulata és nyüzsgése méginkább azt erősítette bennem, hogy jól döntöttem. Tanulmányaim során közéleti téren is aktív voltam és vagyok, gyakornokként pedig beleláttam a jogászi munkába és értékes tapsztalatokat szereztem, ezért biztos vagyok benne, hogy ha még egyszer választanom kellene, akkor is a Szegedi Tudományegyetemet választanám.


Major NoemiMajor Noémi – TTIK, molekuláris bionikai mérnök

Azért jelentkeztem az SZTE-re mert az országban csak két egyetemen érhető el a molekuláris bionikai mérnök szak. Mivel Szeged egyetemi város, így ezért választottam inkább Szegedet. És milyen jól is tettem! A tanároknak nagyon jó hírük van, kedvesek, segítőkészek és fiatalok. A képzés rendkívül gyakorlatias, sokszor van laborgyakorlatunk, ami igazán hasznos lesz majd a jövőben. A sok gyakorlat miatt pedig teljesen más a képzés, érdekes és izgalmas.





További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • április 22.
    11:00 - 18:00
    A 2024-es felvételi eljárástól kezdődően a felsőoktatásba jelentkezők a felvételiben megszerezhető 100 többletpontot az intézmények kínálatából gyűjthetik össze, tehát a lista intézményenként eltérő lehet, emiatt az intézményi pont elnevezést kapta 2024-től. A Szegedi Tudományegyetem 12 karon több, mint 380 szakon kínál lehetőséget a továbbtanulásra nappali, levelező és távoktatás tagozaton országos beiskolázással.