Komplex képzés- és intézményfejlesztés valósul meg az SZTE-n

Az elkövetkező négy évben több mint 3,6 milliárd forint támogatással komplex intézmény- és képzésfejlesztés valósul meg a Szegedi Tudományegyetemen. Cél a képzési kapacitás és infrastruktúra javítása, a lemorzsolódás csökkentése, a diplomások arányának növelése, valamint a technológiai fejlesztés és az innováció megerősítése.

A projekt nyitórendezvényen Dr. Tarkó Klára, a projekt szakmai vezetője elmondta: a munkában az SZTE mind a 12 kara és Tanárképző Központja, 20 központi egység, három külső szervezet és a Gál Ferenc Főiskola vesz részt. Az együttműködés hét alprojektben és csaknem száz altémában folyik.


- Komplex programról van szó, a hallgatói lemorzsolódás, a képzések fejlesztése, a nemzetköziesítés, a digitális világ nyújtotta lehetőségek hatékonyabb használata mellett a hallgatói teljesítmények és az oktatói készségek fejlesztése is a kezdeményezés egyik fontos célja – fogalmazott a szakmai vezető.


A beérkező hallgatók kompetenciamérését követően, az esetleges tudásbeli hátrányokkal küzdőket felzárkóztató kurzusok, mentor tanárok és mentor hallgatók segítik majd. Kiemelt cél a lemorzsolódás csökkentése is, hiszen előfordul, hogy a felvett hallgatók nem iratkoznak be. Sőt, ennél gyakoribb, amikor a képzési időn belül a hallgatók nem szerzik meg a diplomájukat, legtöbbször a nyelvvizsga hiánya miatt – magyarázta.


Hozzátette: a 2016 augusztusában megjelent kormányrendelet nyomán a szegedi egyetem minden szakján új módszertanok bevezetésére és folyamatos képzésfejlesztésre van szükség. Ezért hálóterv módosításokat, kredit strukturális átalakításokat, tananyagfejlesztéseket hajtanak végre. Új szemléletmódot kívánnak elterjeszteni: az oktatás tanulási eredmény alapú megközelítésének lényeg, hogy a hallgatók már a kezdetekkor tisztában legyenek azzal, hogy egy adott képzés keretében milyen kimenetre, diplomára tehetnek szert. Ez a munkaerő piaci elhelyezkedésüket is segíti.


Szó szerint megmozgatja a hallgatókat majd az egészségnevelési alprojekt. Cél a hallgatók sportolási szokásainak fejlesztése, mivel egy országos vizsgálat kimutatta, hogy a szegedi hallgatók sportolási aktivitása igen alacsony. A 41 vizsgált felsőoktatási intézményből az SZTE a 21. helyen szerepel, ami azt jelenti, hogy a hallgatók alig több mint 18%-a sportol rendszeresen. Ezt legalább 3%-kal szeretnénk növelni.


ACULATI_ELEMinfoblokk_kedv_final_CMYK__ESZAA Szegedi Tudományegyetem és a Gál Ferenc Főiskola együttműködésével megvalósuló projektet – EFOP-3.4.3-16-2016-00014 a Szegedi Tudományegyetem oktatási és szolgáltatási teljesítményének innovatív fejlesztése a munkaerő-piaci és a nemzetközi verseny kihívásaira való felkészülés jegyében – mintegy 3,675 milliárd forinttal támogatja a Széchenyi 2020 program.


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Moczar_DoraMóczár Dóra - ÁJTK, jogász

Szegediként a pályaválasztás előtt nem is volt kérdés, hogy itt szeretném elkezdeni jogi tanulmányaimat. Emellett, egyedül az SZTE ÁJTK biztosít az országban modulválasztási lehetőséget, teret adva annak, hogy mindenki érdekeltségi körének megfelelő jogterületen bővítse ismereteit. A város hangulata és nyüzsgése méginkább azt erősítette bennem, hogy jól döntöttem. Tanulmányaim során közéleti téren is aktív voltam és vagyok, gyakornokként pedig beleláttam a jogászi munkába és értékes tapsztalatokat szereztem, ezért biztos vagyok benne, hogy ha még egyszer választanom kellene, akkor is a Szegedi Tudományegyetemet választanám.



Toth_Fanni_felveteliTóth Fanni - TTIK, programtervező informatikus

Az SZTE programtervező informatikus szakján igazán minőségi oktatást kapunk. Ami számomra pozitív, hogy tényleg azt kaptam, amire számítottam, amit hirdettek a nyílt napokon is. Ráadásul, ha valaki ügyes a programtervezésben még esélyt is kaphat, hogy a tanszékünkön dolgozzon. Sokan nem is tudják, de duális képzésben is lehet tanulni, ami nagyon sokat segít a gyakorlatias tapasztalatok megszerzésében, és az egyetem után komoly előnyt jelenthet ez a munkaerőpiacon.


További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.