A drónok napja az SZTE földrajzos tanszékén

A laikus érdeklődők, a középiskolások és a szakma avatott ismerői számára is érdekes programokat kínál az a légi fotózással és a drónok szerepével foglalkozó program, amelyet az SZTE Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszéke 2017. szeptember 29-én szervez.

Hogyan lesz feldolgozandó adat a légifelvétel? Erre a kérdésre is választ kapnak azok, akik részt vesznek az SZTE TTIK Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszéke által szervezett Szegedi Légi fotó Napon. A 2017. szeptember 29-én, pénteken 10 órakor a tanszéknek otthont adó egyetemi épületben (Szeged, Egyetem utca 2.) kezdődő programon az érdeklődők bepillantást nyerhetnek a különböző területeken dolgozó elméleti és gyakorlati szakemberek munkájába, megismerhetik azokat az oktató iskolákat és szakmai műhelyeket, ahol a feldolgozandó adat a légifelvétel.

 

A Szegedi Légi fotó Nap szervezőinek célja, hogy lehetőséget biztosítsanak a tapasztalatcserére, a kapcsolatteremtésre, az eredmények ismertetésére, a légifelvételezésre, a drónfelvételezés aktuális kihívásainak megvitatására.

 

A drónokat és a légifelvételt középpontba állító program két részből áll. A szakmai fórumon – 2017. szeptember 29-én 10-17 óra között – bemutatkozik a Légi Térképészeti és Távérzékelési Egyesület, az ACRSA; szó esik a drónokra vonatkozó hazai szabályozásról, továbbá a katasztrófavédelem és a mentőcsoportok kötelékében dolgozó drónokról. Szakemberek beszélnek a drón- és légifelvételezések természeti földrajzi, természetvédelmi alkalmazásairól. A szakma számára új információk is elhangzanak a drónoknak a földmérésben és a precíziós mezőgazdaságban lehetséges alkalmazásairól, valamint a nyers légifotók feldolgozási lehetőségeiről.

 

A középiskolai diákoknak a délutáni programokon az egyetem munkatársai mutatják be a drónok működését. Az elméletet a gyakorlatban is ki lehet majd próbálni: az egyetemi épület körüli parkban. Az SZTE földrajzos tanszékének otthont adó egyetemi épület számítógépes teremben gyakorlati oktatáson vehetnek részt a diákok. Az érdeklődő a földrajz szakos egyetemisták és a földrajz/geográfus szakon is oktató, drónokkal dolgozó szakemberek vezetésével gyűjthetnek ismereteket a légifelvételezésről, a hétköznapi gyakorlatban egyre jellemzőbb drón felvételezés gyakorlati alkalmazhatóságáról.

 

A Szegedi Légifotó Nap ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Az érdeklődőket kérik, hogy 2017. szeptember 22-ig jelentkezzenek a legifotonap@gmail.com címen!

 

A Szegedi Légifotó Napot az SZTE Természettudományi és Informatikai Kar (TTIK) Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszéke szervezi, de a programot támogatja az MTA Szegedi Területi Bizottság Geoinformatikai és Geostatisztikai Bizottság, a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar, a Légi Térképészeti és Távérzékelési Egyesület is.



 

SZTEinfo



esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


nogradi-eszterNógrádi Eszter – GTK: kereskedelem és marketing

Ha szeretnéd, hogy diplomád bárhol a világon megállja a helyét, az SZTE-t csak ajánlani tudom! Sokat kell tanulni, de megéri. Rengeteg kikapcsolódási lehetőség vár és a közösségi élet is szuper. A képzés rendkívül hallgató-központú, kellemes és segítőkész mindenki, az oktatók szakmailag rendkívül felkészültek.




Frech DánielFrech Dániel – ÁJTK – jog

Úgy gondolom, hogy az egyetemen nagyon családias a légkör, nagyon közvetlenek és segítőkészek az oktatók. Nem is meglepő, hogy mindig előkelő helyeken szerepelünk az országos megmérettetéseken. Ugyanakkor Szeged miatt is érdemes ide jönni tanulni, hiszen nagyon szép, tiszta és rendezett ez a város.





További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *