Milyen a hazai egyetemek jövőképe az átalakuló felsőoktatási térben?

Az egyetemi kutatók publikációinak egyik következménye, hogy az adott felsőoktatási intézmény milyen helyet foglal el a toplistákon. Ezt a jelenséget is nagyító alá teszi a felsőoktatási stratégiák átalakulását elemző tanulmány.

Az úgy nevezett sanghaji világ-lista első 500 intézménye között nem találni már magyarországi egyetemet. Ennek kapcsán több hazai elemzés is a magyar felsőoktatás válságáról értekezett. Most Jövőkép címmel, Farkas Beáta, az SZTE Gazdaságtudományi Kar közgazdász professzor tekintette át a szegedi és a hazai egyetemek helyzetét, kiemelt figyelemmel a nemzetközi versenyre, ami befolyásolja ezeknek az intézményeknek a sorsát is. Farkas professzort Tráser László kérdezte.


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


mendezMatheus Vasconcelos Goes Mendes – ÁOK: orvos

Brazíliából érkeztem, de nagyon otthonosan érzem magam Szegeden. Rengeteg hasznos tudásra tettem itt szert, amihez a jól felszerelt laborok és a modern könyvtári környezet is hozzájárult. A város nyüzsgő mégis biztonságos, jó az életminőség és minden segítséget megkapunk a beilleszkedéshez. Legyen szó tanulmányi ügyintézésről vagy szálláskeresésről.




Toth_FanniTóth Fanni - JGYPK, andragógia

Azért jöttem Szegedre, mert a közelben lakom, de egyébként is szívesen választottam volna az SZTE-t, mert nagyon sok jót hallottam róla. Azért szeretem nagyon a JUGYU-t, mert színes és pezsgő a kari élet, a tanárok nagyon segítőkészek, nagyon sok mindenben segítenek, sok a gyakorlat, ami szerintem pozitívum, ennek révén a jövőben el lehet helyezkedni.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *