kiemelt_SZTE_AB_1

SZTE Őszi Állásbörze - kapocs a hallgatók és munkáltatók között

Ismét megnyitja kapuit az SZTE Őszi Állásbörze, ahol közel 50 kiállító várja a látogatókat. A szervezők az Állásbörze Felkészítő Napok keretében próbainterjúkkal, egyéni tanácsadásokkal nyújtanak segítséget a sikeres gyakornoki hely és állás megtalálásához.

Ismét megnyitja kapuit a régió legnagyobb álláskeresési fóruma, az SZTE Őszi Állásbörze 2016. szeptember 28-án. A rendezvénynek a korábbi évekhez hasonlóan az egyetem központi helyszíne, a József Attila Tanulmányi és Információs Központ Átriuma ad helyet. Közel 50 kiállító, köztük regionális vállalkozások, az ország legnagyobb cégei, valamint munkaerő-közvetítők és tanácsadók várják az SZTE hallgatóit, diplomásait és minden olyan, már szakmai tapasztalattal rendelkező érdeklődőt, aki tájékozódni szeretne az egyetem nyitott pozíciókat kínáló partnereiről. A látogatók az egynapos rendezvényen közvetlenül, a vállalatok szakembereitől informálódhatnak arról, hogy a munkaadók milyen elvárásokat támasztanak az álláskeresőkkel szemben.


Felkészülés és programok


Az SZTE Karrier Iroda programjaival útmutatást ad mindazoknak, akik a munkaerőpiacra lépés előtt vagy munkahelyváltást fontolgatva szeretnének tájékozottabban mozogni az álláskeresési technikák és interjúfajták között, szívesen veszik a praktikus tanácsokat a hatékony önérvényesítés és kommunikáció módjairól, valamint hogy milyen frappáns és reális válasz adható a bérigényt firtató kérdésre.


Az Őszi Állásbörzét megelőző napokban, szeptember 26-27-én színvonalas, személyre szabott tanácsadásokkal, míg az Állásbörze ideje alatt HR szakemberek előadásaival, aktuális témákkal, beszélgetésekkel várják a hallgatókat, a börzére látogatókat. A rendezvény kísérőprogramjai között ismét szerepel a sminktanácsadással egybekötött CV-fotózás, a pályatervezést segítő grafológiai tanácsadás; a továbbtanulni vágyók pedig az SZTE Mesterképzések standjánál tájékozódhatnak lehetőségeikről.


A rendezvényen bemutatkoznak az SSC, vagyis üzleti szolgáltató központ szektor képviselői is, akik egyre több szegedi pozíciót kínálnak a diplomás, több nyelvet beszélő fiatalok számára. Tapasztalt munkatársaik interaktív JobBox formájában nyújtanak betekintést az egyes pozíciók munkafolyamataiba, a délutáni kerekasztal beszélgetésen tájékoztatják az érdeklődőket az üzletág jellegzetességeiről, az egyetemen induló képzéseikről.


Folytatódik a virtuális állásbörze


Hogy a kapcsolatépítés ne csak a rendezvény napjára korlátozódjon, az idei Őszi Állásbörzét követően is elérhető lesz a Karrier Iroda honlapján az esemény virtuális térképe. A Börzét kihagyni kénytelen hallgatók és álláskeresők is informálódhatnak a résztvevőkről, megtekinthetik egyedi standjaikat, illetve leírást találhatnak az általuk kínált pozíciókról. Ennek köszönhetően a szakmai érdeklődésüknek megfelelő munkaadókkal (a számukra rokonszenves munkaadókkal) az esemény után is kapcsolatba léphetnek.


Az SZTE Őszi Állásbörze programjairól és a kiállítókról folyamatosan bővülő információk a www.sztekarrier.hu oldalon, illetve a rendezvény Facebook eseményében érhetők el.


SZTEinfo


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Gergely_GabriellaGergely Gabriella – BTK, kommunikáció- és médiatudomány

Számomra nagyon fontos volt az oktatás színvonala, így nem is volt kérdés, hogy a Szegedi Tudományegyetemet választom, mivel mindig helyet kap Magyarország legjobb oktatási intézményei között. Szeged, és az egyetem is számos kulturális programmal várja a diákokat, ami elengedhetetlen az itt tanulók számára. A kommunikáció- és médiatudomány szak is vonzó és kiemelkedő lehetőségeket nyújt az állami ösztöndíjas, illetve az önköltséges hallgatóknak. Ilyen például a BEFUTÓ, vagyis a fizetett gyakornoki program, illetve a Tandíjfelező, melyet már a középiskolában végzős tanulók is megpályázhatnak. Az sem utolsó a sorban, hogy Szeged pont megfelelő méretű város, minden lehetőség megtalálható, amire szükségünk van, és elég otthonos.



Lukács PetraLukács Petra – BTK – néprajz

Szeged egyik pozitívuma, hogy nem túl nagy a város. Sok az egyetemista fiatal, és szinte mindenki tud segíteni a másiknak, ha szükséges. Éppen ezért itt elsőévesként sem tud elveszni az ember. Ezt segíti természetesen az is, hogy szinte minden egy helyen van. A legjobb szerintem, hogy a szórakozóhelyek, kávézókban eszmecserére is van lehetőség.




További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

    Készítő