Az SZTE IKIKK és a Somogyi-könyvtár idei utolsó előadásán Kovács Bence Gábor mutatja be a digitális pénzügyi szolgáltatások lehetőségeit és a biztonságos online bankolás alapjait. Az érdeklődők gyakorlati tippeket kapnak a kibercsalások elkerüléséhez december 10-én a Somogyi-könyvtárban.
December 10-én, szerdán egy nagyon izgalmas előadással zárul az SZTE IKIKK Digitális Társadalom Kompetenciaközpont és a Somogyi-könyvtár tudomány-népszerűsítő sorozatának 2025-ös éve.
Az évadzáró előadás vendége Kovács Bence Gábor egyetemi tanársegéd, az SZTE GTK Pénzügyi és Gazdaságelemzési Intézet Statisztikai és Demográfiai Tanszékének oktatója, az SZTE IKIKK Digitális Társadalom Kompetenciaközpont "Pénzügyi és számviteli kihívások a digitalizáció összefüggésében" kutatócsoportjának tagja.
Az előadás időpontja: 2025. december 10. szerda 17.00-18.30
Az előadás címe: Digitális pénzügyi szolgáltatások és kiberbiztonság
Az előadás helyszíne:
Somogyi-könyvtár, 1. emeleti közösségi tér, 6720 Szeged, Dóm tér 1-4.
· Milyen digitális pénzügyi szolgáltatások érhetőek el napjainkban?
· Hogyan használjuk biztonságosan az internetbankot?
· Hogyan védekezzünk az online csalások ellen?
· Hol kaphatunk segítséget pénzügyi kérdésekben?
Az előadásban szó lesz még a digitális kibercsalások típusairól és gyakorlati példáiról, valamint a bankkártyás és online fizetések egyszerű és biztonságos módjairól is.
Az eseményen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Gyors regisztráció itt: https://forms.gle/XbTfvHPAbnkNwzUs
További részletek:
https://www.facebook.com/events/1143678634549282
IKIKK-infó
